Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Třináct medailí pro John Deere

Tři zlaté a 10 stříbrných! Přesně tolik medailí získala značka John Deere na výstavě Agritechnica 2015.

Komise pro inovace Německé zemědělské společnosti (Deutsche Landwirtschaftsgesselschaft - DLG) ocenil řadu inovací od značky John Deere a jeho partnerských organizací třemi zlatými a deseti stříbrnými medaliemi. Oceněné inovace byly vybrány z více než 311 přihlášených inovací a tyto inovace budou prezentovány v průběhu příštího týdne na největším světovém veletrhu zemědělské techniky Agritechnica v Hannoveru.

„Velký počet medailí je výsledkem našich pokračujících velkých investic vkládaných do vývoje a výzkumu,“ uvedl k tomu Chris Wigger, viceprezident pro prodej a marketing značky John Deere. „Technologie v oblasti zemědělské techniky se propojují a naše společná ocenění s dalšími partnery zřetelně ukazují naši otevřenost a připravenost ke spolupráci s ostatními. Z tohoto vývoje pak budou těžit zemědělci i poskytovatelé služeb.“

"Díky naší platformě oddělení vývoje produktů, Evropskému technologickému inovačnímu centru (ETIC) v německém Kaiserslauternu, jsme byli schopni plně využít potenciál naší globální sítě vývoje značky John Deere," uvedl August Altherr, ředitel ETIC. "Také využíváme z úzké spolupráce s technickými univerzitami a výzkumnými institucemi."


Ocenění DLG pro značku John Deere, jeho partnerské společnosti a poskytovatele služeb zahrnují technická řešení pro stroje a jejich součásti, stejně jako software pro precizní zemědělství pro optimalizaci strojů a logistiky a pro podporu rozhodování v zemědělství.

Zlaté medaile

John Deere ProCutJohn Deere ProCut

Sólové zlato přinesl značce systém John Deere ProCut, který průběžně měří a seřizuje vzdálenost mezi noži a protiostřím u sklízecích řezaček. Zároveň dokáže sledovat a případně upozornit na potřebu naostření nožů.

 

 

 

 

Připojený systém hospodaření s živinami (Connected Nutrient Management)

Druhou zlatou získal John Deere společně se společnostmi Land-Data Eurosoft, Vista, Rauch a Sulky za hospodaření s živinami a udržení jejich rovnováhy na poli od jedné sklizně do té další. Systém sleduje živiny (zejména dusík a fosfor) na základě množství vstupních dat a umožňuje jejich přesnou aplikaci, kdy každé místo na poli dostane takovou dávku, jakou potřebuje. Přitom nezáleží na tom, zda se hnojí minerálními či statkovými hnojivy. Vše je navíc zaznamenáno a pečlivě zdokumentováno.

Connected Nutrient Management 
Connected Crop Protection 
 Připojený systém hospodaření s živinami
 Systém komplexní podpory postřiků

Systém komplexní podpory postřiků (Connected Crop Protection, Pesticide Application Manager)

Třetí zlatá je také výsledkem společného výzkumu a vývoje, kromě John Deere ji získaly BASF, ZEPP, KTBL, JKI a ISIP za systém komplexní podpory postřiků. Ten dovede zemědělcům doporučit jak správný postřik, tak jeho dávku, tu pak cíleně umístit a vše zaznamenat. Veškerá data jsou přenášena formátem ISO-XML, který v budoucnosti umožní připojení a zapracování podobných řešení jiných společností.

Stříbrné medaile

1. John Deere EZ Ballast

Rychlé připojení 1,7 tunového závaží přímo z kabiny obsluhy – závaží je pomocí hydrauliky uchyceno pod rámem traktoru a proto nijak neomezuje nářadí nesené v předním nebo zadním závěsu traktoru. Tento systém pomáhá zvyšovat produktivitu a snižuje provozní náklady.

2. John Deere iTEC AutoLearn

Celosvětově první samoučící souvraťový nástroj pro traktory. Souvraťový samouk John Deere iTEC AutoLearn automaticky zaznamená všechny pokyny, které řidič použije na souvrati, uloží si je do návazných, po sobě následujících kroků, a pak už je při otáčkách na souvratích vykonává sám místo řidiče.

3. Inteligentní pohon kol

Inteligentní pohon kol, který na základě zatížení náprav, prokluzu a pojezdové rychlosti automaticky zapíná a odpojuje pohon všech čtyř kol.

4. John Deere 360° 3D kamerový systém

Prostorová kamera John Deere 360° sleduje okolí stroje a na displej promítá až šest záběrů, čímž přispívá k bezpečnosti práce s traktory a sklizňovými stroji, zejména při pohybu ve stísněných prostorách, při přepravě nebo práci s čelními nakladači. Tuto medaili získal John Deere společně s Continentalem.

5. Integrated Combine Adjustment 2 (ICA2)

Optimální nastavování sklízecí mlátičky ICA2 je první plně integrovaný systém připravený k uvedení na trh pro optimalizaci nastavování sklízecí mlátičky. Optimalizuje nastavování dle výnosu, sklízené plodiny, ztrát a kvality zrna. S tímto systémem dokáže i úplný nováček sklízet jako zkušený mazák.

6. GoHarvest Premium Combine Simulator

Trenažér GoHarvest pro výcvik obsluh sklízecích mlátiček je první trenažér, jehož software dokáže simulovat podmínky skutečné sklizně pro celoroční výcvik obsluh.

7. John Deere Active Yield

Výnosoměr John Deere Active Yield automatizuje kalibraci nezbytnou k určení výnosů, jeho přesnost odsouvá manuální vážení vzorků do propasti dějin.

8. Active Fill Control Sync

Další stříbrnou získala natáčecí koncovka sklízecí řezačky nové řady 8000 vybavená kamerou. Kamera snímá výšku řezanky ve vedle jedoucím návěsu či přívěsu a natáčí výhozovou koncovku tak, aby byla korba naplněna až po okraj a přitom nic nepadalo přes postranice. Obsluha řezačky se může soustředit na jízdu a má zase o jednu starost méně.

9. Systém automatického sledování, kontroly a dokumentace pro John Deere ExactEmerge

Systém automatického sledování, kontroly a dokumentace přesného výsevu u nového secího stroje John Deere ExactEmerge je dalším přínosem k přesnosti setí a snížení zátěže na obsluhu soupravy.

10. Automatizovaná posklizňová úprava půdy s TrueSet TM

Ovládání a nastavování kombinovaných strojů na přípravu půdy přímo z kabiny traktoru – po nastavení hlavních pracovních orgánů kombinovaného kypřiče dokáže systém TrueSet sám automaticky seřídit všechny ostatní tak, aby dobře prokypřil půdu a připravil ideální seťové lůžko.