Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Úspěšný "Kulový blesk" v Rostěnicích

Minulý týden proběhl na Moravě další ročník polního dne ve spolupráci se zemědělskou společností Rostěnice a českým výrobcem zemědělských strojů BEDNAR FMT, který nesl název Polní den STROM - MORAVA 2015. Původní optimistické plány a desítky hodin polních příprav akce se rozplynuly hned ve středu ráno, když se ukázalo, že malé množství srážek v průběhu celé noci zcela znemožnilo pohyb po poli. Ne snad pro stroje, ale pro lidi. A zhruba hodinu a půl před začátkem jsme proto byli nuceni zahájit operaci „Kulový blesk“ a desítky moderních zemědělských strojů se začali z pole přesouvat do nové skladovací haly v zázemí zemědělské společnosti.

Nečekaná návštěvnost
I přes chmurné a chladné počasí si na ukázky zemědělské techniky našlo cestu přes 400 návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout celý průřez portfoliem naší společnosti. Při průjezdu halou vysvětlili přednosti stroj produktoví manažeři jednotlivých firem - Pavel Fiala k technice John Deere, David Ryčl ke strojům BEDNAR a Tomáš Vomela k technice KUHN.

Vysoká účast byla příjemným překvapení, jelikož počasí zrovna nepřálo   Prostory nové skladovací haly byly ideálním řešením mokré varianty
Vysoká účast byla příjemným překvapení, jelikož počasí zrovna
nepřálo
 Prostory nové skladovací haly byly ideálním řešením mokré
 varianty

Novinky  2015
Největší novinkou letošního roku byl bezesporu samochodný postřikovač John Deere R4040i, který je vyvinutý přímo pro Evropský trh. Může se chlubit dokonalou stabilitou díky nezávislému odpružení kol, která umožňuje vysoké pracovní rychlosti. Další novinkou John Deere byl lis na hranaté balíky řady L1500. Ten nabízí vysoký výkon s dvojitým uzlováním kombinovaný s dokonalým komfortem provozu díky praktickému vkládání špulek provázků a praktickým přístupovým bodům obsluhy. Tradiční český výrobce BEDNAR představil polní brány STRIEGEL-PRO určené  pro rovnoměrné rozprostření rostlinných zbytků po poli. Nemohl chybět i meziřádkový kypřič ROW-MASTER s možností precizního optického navádění.

Nový postřikovač R4040i vyvinutý pro evropský trh nabízí vysoké pracovní rychlosti díky dokonalé stabilitě.   Lis na hranaté balíky s dvojitým uzlovačem je optimální kombinací vysokého výkonu a komfortu
Nový postřikovač R4040i vyvinutý pro evropský trh nabízí vysoké
pracovní rychlosti díky dokonalé stabilitě
 Lis na hranaté balíky s dvojitým uzlovačem je optimální kombinací
 vysokého výkonu a komfortu

Slavnostní předání
Součástí programu bylo slavnostní předání traktoru řady 8R do rukou předsedy ZD Čebín, pana Ing. Antonína Dvořáka, nebo největšího vyráběného předseťového kompaktoru BEDNAR – modelu Swifter SM s úctyhodným pracovním záběrem 18 m. Ten převzal převzal z rukou pana Ladislava Bednáře (majitel BEDNAR FMT) pan Vítězslav Navrátil, předseda představenstva společnosti Rostěnice a.s., čímž byl završen dlouholetý společný vývoj tohoto produktu.

Součástí programu bylo slavnostní předání nového traktoru John Deere řady 8R do rukou pana Ing. Antonína Dvořáka, předsedy ZD Čebín   Největší předseťový kompaktor se záběrem 18m od společnosti BEDNAR si převzal Pan Vítězslav Navrátil, předseda představenstva Rostěnická, a.s.
Součástí programu bylo slavnostní předání nového traktoru
John Deere řady 8R do rukou pana Ing. Antonína Dvořáka,
předsedy ZD Čebín
 Největší předseťový kompaktor se záběrem 18m od společnosti
 BEDNAR si převzal pan Ing. Vítězslav Navrátil, předseda
představenstva Rostěnice, a.s.

Ing. David Pokorný, Brand manager