Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V Augustě vyrobili jubilejní traktor John Deere č. 1 000 000

Nedávno dosáhl výrobní závod John Deere v Augustě (Georgia, USA) významného milníku, když vyrobil svůj jubilejní traktor č. 1 000 000. Byl jím model John Deere 5100M.


Výrobní závod, založený v roce 1990, opustil první vyrobený traktor série 55 v roce 1991. Výrobní závod se specializuje na výrobu kompaktních komunálních traktorů a nyní vyrábí traktory řady 1, 2, 3, 4 a 5 o výkonu od 26 do 115 koní. Ty nacházejí uplatnění u široké škály zákazníků po celém světě od rodinných farem, přes velké podniky až po službaře, či správce golfových hříšť.

Poslední novinkou jsou traktory John Deere řady 5M které vstoupily na evropský trh v roce 2013. Modelovou řadu 5M tvoří čtyři modely od 75 do 115 koní, vybavené vznětovými motory plnícími emisní normu IIIB.

Široká nabídka příslušenství umožňuje přizpůsobit tyto stroje individuálním potřebám každého farmáře. Pro větší všestrannost je použit unikátní středový rám, který umožňuje vybavit traktor předním tříbodovým závěsem, vývodovým hřídelem nebo čelním nakladačem John Deere H260 a H310.

Navíc jsou nové kompaktní komunální traktory 4049R a 4066R z Augusty od roku 2014 standardně vybavené systémem John Deere Hitch Assist. Ten byl oceněn cenami za inovaci na výstavách EIMA 2014 v Itálii , FIMA 2014 ve Španělsku a stříbrnou medailí na Agritechnice v Německu. Tento systém nabízí připojování přídavných zařízení a návěsů rychleji, snáz a bezpečněji. Řidič opustí kabinu traktoru a s využitím externích ovládacích prvků, které mu umožní ovládat pojezd traktoru (dopředu a dozadu max. rychlostí 12 km/hod) a pohyb závěsu (nahoru a dolu) zvenčí, mimo kabinu traktoru, připojí nářadí.

John Deere Hitch Assist

Několikrát oceněný systém Jonh Deere Hitch Assist, nabízí komfortní a snadné nastavení  traktoru pro přídavná zařízení z vně kabiny, takže obsluha nemusí opakovaně vybíhat ven.

To snižuje dobu pro zapojení, což ocení zejména ti, kdo potřebují měnit nářadí často. Stejně tak dochází ke snížení rizika úrazu, nebo nehody způsobené opakovaným nastupováním a vystupováním z traktoru.

Ing. David Pokorný, Brand manager


Traktory vyráběné v továrně v Augustě si můžete prohlédnout ve fotogalerii: