Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Elegantní všeuměl s báječnou slevou

Nestává se to často, ale někdy se to prostě sejde. Přímo nádherně – skvělý stroj a k němu jedinečná akční nabídka. Tentokrát padla na jeden z nejlepších skutečně kompaktních traktorů John Deere všech dob – na osvědčený model 1026R, při jehož nákupu teď ušetříte 55 000 korun bez DPH!

Akce platí až do 10. října a nejlepší na ní je, že se vztahuje jak na traktory s kabinou, tak na ty bez ní. Není nijak omezena, a to ani z hlediska těch, které osloví – využít ji mohou soukromníci, zahradníci, obce, firemní areály, technické služby, sportoviště, zkrátka všichni, kdo takový malý, lehký, obratný a výkonný traktor zrovna potřebují.

Na délku sice měří i s tříbodovým závěsem necelé tři metry (přesně 2846 mm), široký je pouhých 1,2 metru, i s kabinou se vejde pod dva metry a váží jenom 850 kg (700 kg bez kabiny). Přesto John Deere není žádné ořezávátko, jako každý pořádný traktor má všechny vymoženosti, na které si vzpomenete – tříbodový závěs kategorie 1 s nosností 525 kg ve zdvihovém bodě na konci ramen (309 kg ve vzdálenosti 61 cm za konci ramen), volitelný přední závěs, v základní výbavě nechybí tažný závěs pro přívěs s hmotností až 1370 kg, stálý pohon všech čtyř kol, uzávěrka diferenciálu, nezávislý zadní vývodový hřídel s 540 otáčkami za minutu, spínaný spojkou v olejové lázni, střední a přední vývodový hřídel s 2100 ot./min, dále mokré diskové brzdy, hydrostatické řízení či hydraulická soustava s průtokem 24 l/min (z toho 10,8 litru využívá právě řízení a 13,2 litru je určeno pro ovládání a pohon připojeného nářadí).

Živý a spořivý tříválec

Na těch 850 kg by někomu mohlo přijít 18,5 kW (necelých 26 koní) málo. Jenže výkon není všechno, tenhle neúnavný vznětový tříválec s objemem 1,1 litru má skvělý tah, přesněji točivý moment – skoro 64 Nm při 1900 otáčkách za minutu dokáže popisovaný strojek poměrně svižně rozhýbat. Nutno zdůraznit, že při velice příjemné spotřebě.

Svoji zásluhu na tom má samozřejmě i automatická hydrostatická převodovka, která se ovládá dvojicí pedálů TwinTouch. Po sešlápnutí levého vyrazíte dopředu, přešlápněte-li špičkou pravé nohy na pravý, plynule zastavíte a rozjedete se dozadu. V podstatě fungují stejně jako reverzor, a to velice přesně a jemně. Převodovka s maximální rychlostí 14,6 km/h (9,1 km/h pro zpátečku) je standardně vybavena tempomatem.

Všechno

Co tenhle traktor umí? To není až tak důležitá otázka, protože se na ní dá odpovědět, že všechno. Přes sezónu seče trávníky nebo pracuje na záhonech, v zimě odhrnuje sníh nebo ho frézuje a zároveň rozmetá posypové látky. Po celý rok pak může zametat cesty či chodníky případně nakládat vše potřebné čelním nakladačem John Deere H120. Ten unese 380 kg, které zdvihne do výšky až 1809 mm, v níž má přesah 571 mm. Síla na otočném čepu (tzv. trhací síla důležitá zejména při práci s lopatou) odpovídá hodnotě 825 kg.

Jak nabereš, tak odložíš…

Podstatnější otázkou u tohoto stroje je jak vše umí. Snadno a elegantně! Jak například připojíte žací ústrojí? Jednoduše tím, že jej přejedete předními koly! Není třeba se obávat, žací ústrojí Auto Connect se záběrem 137 nebo 153 cm je na to připravené. Hned co se takhle dostane mezi nápravy, tak se samo zavěsí do svých čepů a propojí s pohonným vývodovým hřídelem. Při práci se zdvihá a spouští hydraulicky a otáčky se zapínají již zmíněným standardním středním vývodovým hřídelem s nezávislou mokrou spojkou. Po dokončení práce stačí pro odpojení žacího ústrojí jenom zařadit zpátečku – vše opět zvládnete, aniž byste opustili své sedadlo.

Stejně snadno a jednoduše se připojuje čelní nakladač. Stačí k němu rovně zajet, přední nápravou podtrhnout podpěry a on sám zapadne do svých závěsů. Pak už se jen pomocí rychlospojky propojí hydraulika a můžete vyrazit. Nakladač se ovládá pomocí joysticku, práce s ním je zásluhou přesného uchycení prostá rázů, velmi jemná a také bezpečná, protože nakladač John Deere H120 byl vyvinut přímo pro tento model traktoru, s ohledem na jeho možnosti a maximální stabilitu.

Chvályhodné pohodlí

S traktorem John Deere je prostě radost pracovat. V létě i v zimě, kdy před nepřízní počasí chrání řidiče prostorná, kolem dokola prosklená kabina s topením, pracovními světlomety a širokými jednodílnými dveřmi zabírajícími celý pravý i levý bok. Řidiči všech možných postav si u tohoto stroje chválí stavitelný sloupek volantu, seřiditelné, pohodlně odpružené a měkce čalouněné sedadlo DeLuxe a přehledně uspořádaný jednoduchý přístrojový panel včetně ovládacích prvků, které se nacházejí přesně tam, kde mají být.

Přičtěte k tomu všemu ještě širokou servisní síť, pověstnou spolehlivost techniky značky John Deere a vyjde vám, že lepší stroj této třídy byste hledali těžko. A s nynější akční slevou pro nějaké váhání o koupi už nezbývá vůbec žádný prostor.