Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Garance spotřeby paliva i na polní práce

Společnost John Deere oznámila, že počínaje dnem 1. listopadu 2018 rozšiřuje svůj program garance spotřeby paliva kromě dopravy i na polní práce. Majitelé traktorů John Deere řady 6R, 7R a 8R se šestiválcovým motorem budou moci využít tento rozšířený program, kterým se zákazníci odměňují za úspornou jízdu.

Program garance spotřeby paliva byl poprvé uveden před dvěma lety pro traktor model 7310R. Společnosti John Deere se od té doby podařilo vylepšit provozní efektivitu kompletních řad traktorů 6R až 8R se šestiválcovým motorem nejen v dopravě. Na základě tohoto úspěšného příkladu se společnost rozhodla rozšířit tento program i na polní práce.

V rámci programu kontrolují účastníci a jejich prodejci skutečnou spotřebu paliva traktoru a po ukončení jednoho roku provozu jí porovnají s garantovanou spotřebou. Tato hodnota závisí na průměrném zatížení motoru a pochopitelně se liší podle míry konkrétní zátěže. Každý model traktoru má stanovenu garantovanou spotřebu paliva.

Pokud celková spotřeba paliva překročí hodnotu garantovanou společnosti John Deere, budou zákazníci odškodněni. Pokud traktor spotřebuje méně paliva, než je garantovaná hodnota, budou majitelé efektivnějších strojů rovněž odměněni, a to částkou rovnající se dvojnásobku ceny za každý ušetřený litr paliva. Celková výše odměny bude záviset na místních cenách paliva.

Nový program garance spotřeby paliva platí pro všechny způsobilé modely nových traktorů objednaných po 1. listopadu 2018. Jako mimořádný bonus pro zákazníky nabízí společnost John Deere rovněž exkluzivní program optimalizace traktorů.

Zkušenosti ukázaly, že dobře vyškolení řidiči dokážou snížit spotřebu paliva až o 20 %. Optimalizační program je součástí balíčku precizního zemědělství FarmSight, který je povinný pro všechny účastníky programu garance spotřeby paliva.

Ten zahrnuje počáteční základní nastavení operačního centra John Deere na serveru MyJohnDeere.com, sezónní telefonickou podporu a další užitečné opce. Poté, co prodejce přihlásí stroj do programu garance spotřeby paliva, musí zákazník poskytnout svůj výslovný souhlas s přístupem k údajům prostřednictvím online funkce souhlasu Consent Manager na webu MyJohnDeere.com.