Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Závod traktorů do vrchu Žebnice

Jako každý rok jsme se i letos, tradičně předposlední sobotu v měsíci červenci, coby jeden z hlavních partnerů, zúčastnili traktoriády v Žebnici. Tato povedená a lidmi vyhledávaná akce se zde pořádá již od roku 2003.

Žebnická traktoriáda je jednodenní závod fréz a traktorů (tovární i domácí výroby) do kopce. Trať je postavená v terénu s několika druhy povrchů, závod se jede jednokolově. Sbor dobrovolných hasičů z Žebnice, coby organizátor, opět připravil nezapomenutelnou akci.

19. července se do vrchu rozjelo 85 startujících ve čtyřech kategoriích:

Rozdělení kategorií:

1) Frézy tovární výroby

2) Traktory tovární výroby do výkonu 25 k (PS, HP)

3) Traktory tovární výroby nad výkon 25 k (PS, HP)

4) Třída UNLIMITED - domácí výroba (vozidlo složené z komponentů různých strojů)

Naše středisko TOUŽIM na tuto akci přivezlo ukázat předváděcí traktor 6125M a nesmělo chybět ani oblíbené užitkové vozítko Gator XUV 550, které se taktéž zúčastnilo závodu, ovšem bez nároku na započítání výsledku.

„Závodník v barvách John Deere“ neboli prodejce zemědělské techniky regionu Sever Jarda Beneš nám ostudu rozhodně neudělal. Celkově zajel 5. čas bez rozdílu kategorií. Šestnáct koní pod kapotou je holt šestnáct koní... Kromě závodění vozil Gator po trati kameramana, čerstvé mistry republiky v požárním sportu (dorostence z místního Sboru dobrovolných hasičů) a zároveň trať i otevíral. Tradičně je na ploše k vidění i John Deere stánek s hračkami a drobnými reklamními předměty.

Vysoká návštěvnost čítající zhruba 3500 diváků, krásné počasí a zajímavý doprovodný program z této akce udělali nezapomenutelný zážitek.

 

 

Bc. Pavla Kubíková, správa marketingu regionu Sever

Ing. Jaroslav Beneš, prodejce zemědělské techniky regionu Sever (středisko Toužim)