Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Žně 2018

Letošní žně byly zahájeny na řadě míst o týden, a na některých místech dokonce i o 14 dní, dříve než tomu bylo v uplynulých letech. Takto brzký začátek nepamatují ani naše Téčka, které letos slaví 10 let na českém trhu! Za tuto dobu si našla bezmála 200 majitelů. Do nadcházejících žní zasáhne aktuálně 23 nových sklízecích mlátiček této řady, k tomu 11 řady S700 a jedna řady W. Letošní rok je také historický z pohledu aktivního předvádění sklizňové techniky pod názvem „Nechte se svést“. Po republice se rozjely 4 předváděcí sklízecí mlátičky, tři řady T a jedna řady S700.

Začátek žní

John Deere T670i

Žně 2018 zahájila jako jedna z prvních sklízecí mlátička T670i ze společnosti Agroteam Černochov. Nedaleko Koštic na Lounsku sklízela inkarnát. Žně tak zahájila o tři týdny dříve než v roce minulém. Po loňských velmi dobrých zkušenostech se v Černochově rozhodli pro obnovu sklízecí mlátičky řady S za další mlátičku řady T.

John Deere S780i

18. června se do žní na Moravě zapojila nová mlátička S780i a loňský model S680i společnosti DAŇHEL AGRO, a.s. největšího poskytovatele služeb s technikou John Deere v České republice. Společnost Daňhel Agro nasadí do letošních žních více než 15 sklízecích mlátiček řad S i T, a to s lištami o pracovním záběru 9,15 metrů.

John Deere S785i - CommandPro

V roce 2017 byl jednou ze zastávek našich předváděcích sklízecích mlátiček i Agropodnik Mašovice, a.s. Po tomto úspěšném předvedení se zde rozhodli pro pořízení vlastní mlátičky S785i vybavené novým joystickem CommandPro a lištou o záběru 10,7 metrů. Již 2. července sklízela první hektary pšenice v blízkosti Strachotic na Znojemsku.

John Deere T660i

Svoji první sezónu jede nyní také nová sklízecí mlátička T660i s lištou o pracovním záběru 7,6 m v Zemědělském družstvu Orasice. V průběhu červencových svátků sklízela řepku nedaleko Loun.

John Deere T670i

Aktuální generace sklízecích mlátiček řady T je technologicky i technicky velmi vyspělá. Svědčí pro to fakt, že mnoho zákazníků nahrazuje novými Téčky starší kombajny axiální nebo hybridní koncepce. K takové obměně se rozhodli i ve společnosti Agrom Třebnouševes s.r.o., kde v průběhu soboty 7. července zahájili s jejich T670i sklizeň řepky.

Sklízecí mlátičky řady T pohledem produktového manažera: "Vycházejme třeba ze zkušeností největšího službaře s technikou John Deere, že na stejném poli dělají S680 a T660, obě s 9 m lištou, podobné výkony. Proto částečně přechází na řadu T. Pokud je pro vás "nutnost" mít lištu 9 m (ať už z jakýchkoli důvodů - CTF, stav pozemků, logistika,…), pak ekonomicky vychází lépe T660 nebo 670, případně potom S770 s lištou 9 m, jak dokazuje další náš letošní zákazník (do eSka šel kvůli jednoduché konstrukci a velké porci kukuřic, logicky, axiál je svým principem výmlatu nejšetrnější varianta k zrnu). Zákazníci nahrazují své starší axiály (např. STS, eSka do 2012) bez problémů a s nižšími provozními náklady. Samozřejmě v českých podmínkách končí Téčko na liště 9 metrů, pokud chci větší - hltnost axiálu je hltnost axiálu. Ale ruku na srdce, denní výkony běžných českých zákazníků jsou na 25 - 35 ha (odvoz, posklizňovka, zaměstnanci). Na to určitě nepotřebuji S790 s 12 m lištou. Máme tu i službaře s Téčkem, který loni udělal 1200 ha za sezónu, z toho 500 ha kukuřic. S průměrnou celkovou spotřebou 14,5 litru. Další s T660 s lištou 7,6 m udělal 1000 ha a Daňhelovic Téčka se bez kukuřic pohybovala na 900 ha. Letos společnost Daňhel Agro objednala 4 Téčka místo eSek. Myslím, že tohle je jasný důkaz výše uvedených slov. Jsou tu zkušení hráči, kteří vědí, co si vybrat a vědí, "jak se to dělá". Z jejich zkušeností je dobré vyjít při hledání cesty. Hodně záleží na tom, kdo na stroji sedí a jak jej umí využít. Ostatně letošní počet prodaných Téček (z toho T670 s lištou 9 metrů) hovoří za vše. Dalo by se sáhodlouze pokračovat, ale toto není PR, ale jen vysvětlení reality. A závěrem - každému, co jeho jest. Proto máme absolutně nejširší portfolio, aby si vybral každý dle své libosti. A kdo si nevybere, koupí jinde. Cílem není prodat každému, cílem je spokojený zákazník. P.S. Letos mi už zbyl jen jediný skladový kombajn, tedy já jsem spokojen a na nová Téčka jsem právem hrdý,“ produktový manažer Jiří Ptáčník.

Největší novinka

Mnoho novinek v jednom balení, to je předváděcí mlátička S785i. Koncem prvního červencového týdne zasáhla tato mlátička do aktivního předvádění v oblasti Kolínska. V nadcházejících dnech by její další kilometry měly směrovat po Moravě. Předváděcí eSko je vybaveno novými pásovými jednotkami, které budou v prodeji na sezónu 2019. Mimo to nechybí ve výbavě ani, na TechAgru oceněný cenou GrandPrix, systém Interactive Combine Adjustment 2 (ICA2) a ActiveYield.

John Deere S785i

Autor: Lešek Podhorský


Fotogalerie