Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

17. Polní den BASF v Kněževsi u Prahy

Již 17. Polní dny letos uspořádala firma BASF, zástupce jednoho z největších světových výrobců přípravků na ochranu rostlin, a i letos jsme byli jako jediní požádáni, abychom zde předvedli vhodnou zemědělskou techniku. Pro tento účel se nejvíce hodila novinka letošního roku, samochodný postřikovač R4040i.

Samochodný postřikovač R4040i je kvalitním nástupcem evropské verze samochodného postřikovače 5430i s vylepšeným motorem. Největší  předností postřikovače R4040i je stabilita stroje při jízdě, která vychází z použití nezávisle odpružených kol a pneumatických měchů, ale také výkonný šestiválcový motor (235 k). Díky stabilitě je možné jezdit vysokou aplikační rychlostí, aniž by se ramena rozkývala a způsobila nepřesnou aplikaci postřiku.

Letošní polní dny, které BASF uspořádal, byly dva - 16.6. v Rokytnici a 23.6. v Kněževsi u Prahy, kterého jsme se zúčastnili my. Pokusné pozemky jsou umístěny v závodu Kněževes, který patří společnosti Agrivep a.s. z Velkých Přílep. Celková výměra demonstračních pokusů včetně technických ploch činí 5,8 ha. Jedná se o řepkařsko-ječný pokusný pozemek v nadmořské výšce 352 m n.m. s ročním úhrnem srážek 525,8 mm s průměrnou roční teplotou 7,9 stupňů.

Program na poli situovaném mezi Dobrovízí a Kněževsí u Prahy začal v 9 hodin dopoledne prezentací návštěvníků. Samotný polní den byl zahájen v 10 hodin prohlídkami osevních ploch s odborným výkladem od pracovníků poradenské služby BASF Agro a zástupců spolupracujících firem. Na parcelkách s pravidelným osevním postupem byly k vidění porosty ozimé pšenice, ozimé řepky, jarního ječmene, kukuřice a hrachu. Krom jiného byly účastníkům akce představeny novinky pro tuto sezónu, jako jsou unikátní nepostřikový fungicid nové generace - Systiva® do jarního ječmene, listový fungicid s účinnou látkou ze stejné skupiny (Xemium® - karboxamidy) - Adexar® Plus do obilnin, fungicid s morforegulačním efektem Efilor do ozimé řepky, širokospektrální herbicid Corum® (Kněževes) do luskovin a jetelovin, fungicid Cantus® (Kněževes) do luskovin a vinné révy.

 

Tým střediska Nové Strašecí děkuje našemu zákazníkovi, panu Tomáši Jelenovi, za zapůjčení jeho samochodného postřikovače a za spolupráci v podobě vlastních zkušeností, jež neváhal spolu s naším kolegou, produktovým manažerem přes postřikovače Ing. Vojtěchem Sopouškem, předávat zvídavým návštěvníkům tohoto polního dne.