Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předání lisu John Deere F440M panu Tůmovi

V polovině června jsme předávali nový lis s pevnou komorou John Deere F440M, a to soukromému zemědělci panu Tůmovi, který hospodaří na loukách a pastvinách v okolí Adršpasko-teplických skal. Předání a zaškolení probíhalo při lisování sena, fotografie najdete ve fotogalerii.

SPOKOJENOST SE STROJI JOHN DEERE

Pan Tůma spolupracuje s naším střediskem ve Smiřicích již dlouhou dobu. Ve svém strojovém parku má dva traktory John Deere 6100MC a 6140M, po svých pozemcích se prohání s terénním vozidlem Gator XUV 855D. Ještě donedávna měl i starší lis s variabilní komorou John Deere 592, který se ale rozhodl vyměnit za novější a výkonnější. Vzhledem k tomu, že je se stroji John Deere velice spokojený, padla volba opět na zelenožlutou a zakoupil lis s pevnou komorou s označením F440M. Nový stroj jsme panu Tůmovi předali v druhé polovině června a v agregaci s traktorem 6140M se ihned pustil do lisování sena. I přes měkké neutužené jádro, které přispívá k prosychání materiálu, byly balíky opravdu pevné a hezky tvarované.  Zákazník dále velmi pozitivně hodnotil schopnost sběrače a rychlost balení a otevírání komory, odhaduje zvýšení výkonnosti o 20-30%.

Měkké jádro dopomáhá k lepšímu prosychání materiálu. Nový lis je agregován s traktorem John Deere 6140M.
Měkké jádro dopomáhá k lepšímu prosychání materiálu.
 Nový lis je agregován s traktorem John Deere 6140M.

MODEL F440M

Řada svinovacích lisů na kulaté balíky s pevnou komorou obsahuje dva modely, a to standardní verzi F440M a prémiovou verzi s označením F440R. Pan Tůma zvolil model F440M, který si vybral ve verzi MultiCrop. To znamená komoru se 6ti žebrovanými válci, jedním velkým startovacím válcem a příčkovým pásem v zadní části komory. Průměr balíku je nastavitelný v rozmezí 1,25-1,35 m, šíře balíků je 1,17m. U tohoto lisu je i možnost nastavení hustoty balíku. Sběrač má šířku 2 metry, je vybaven velkokapacitním rotorem s postranními šneky na jedené hřídeli, k dispozici je i výklopné dno. Ovládání funkcí lisu probíhá prostřednictvím monitoru BaleTrak v kabině traktoru.

PODĚKOVÁNÍ

Tímto děkujeme panu Tůmovi za důvěru v nás vloženou, přejeme spoustu úspěšně slisovaných balíků s novým lisem a těšíme se na další spolupráci.

Ing. Bronislav Volráb, prodejce zemědělské techniky – středisko Smiřice