Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předání postřikovače R4040i na Frýdlantsku

Ve Frýdlanstkém výběžku v okrese Liberec hospodaří na více než 3 000 hektarech farma Grain, a.s., která má sídlo v obci Poustka. Právě sem jsme na začátku června dodali samochodný postřikovač John Deere R4040i.

ROSTLINNÁ VÝROBA I CHOV SKOTU

Sídlo farmy Grain, a.s. se nachází v Poustce nedaleko Frýdlantu, pozemky podniku se rozprostírají na 20 katastrálních územích. Farma hospodaří na 3 000 hektarech, z nichž 2 000 hektarů tvoří převážně louky a pastviny, které jsou obhospodařovány v režimu ekologického zemědělství a jsou využívány pro ekologický chov skotu bez tržní produkce mléka, současný stav stáda se pohybuje kolem 1 000 ks. Zbývajících 1 000 hektarů je využíváno jako orná půda a tuto výměru obhospodařuje sesterská firma VAKO-HP, s.r.o. Pěstuje se na ní především řepka, pšenice, ječmen a například i hrách. A právě pro potřeby rostlinné výroby jsme do podniku dodali samochodný postřikovač John Deere R4040i, tedy nový model postřikovače pro evropské podmínky. Nový stroj předal prodejce zemědělské techniky z našeho střediska Paceřice Ing. Martin Ráček, a to do rukou budoucí obsluhy nového postřikovače pana Jaroslava Starove, který jinak jezdí s traktorem John Deere řady 7R.

Ing. Martin Ráček předává nový stroj obsluze panu Jaroslavovi Starove Model R4040i navazuje na úspěšnou řadu evropských samochodných postřikovačů 5430i.
Ing. Martin Ráček předává nový stroj obsluze panu Jaroslavovi Starove 
Model R4040i navazuje na úspěšnou řadu evropských samochodných postřikovačů 5430i. 

TECHNICKÉ PARAMETRY

Řada samochodných postřikovačů R4040i byla uvedena na trh v roce 2015, aby navázala na velice úspěšný model evropského postřikovače 5430i, řadu prvků ale přebírá z úspěšných amerických samochodných postřikovačů. Postřikovač má motor John Deere o objemu 6,8 litru s maximálním výkonem 255 koní. Pojezd zajišťuje nezávislý hydrostatický pohon všech čtyř kol se dvěma tandemovými čerpadly, všechna čtyři kola mají nezávislé pneumatické odpružení. Stroj má také hydraulické nastavení rozhodu kol, a to od 187 do 257 cm. Osazen je pneumatikami 380/90R46 Michelin SprayBIB. Ramena jsou vyrobena z vysokotažné oceli, mají záběr 24/12 metrů s osmi sekcemi a recirkulací postřikové jíchy v ramenou. Objem hlavní nádrže je 4 000 litrů, její dno je strmě vysvahováno a míchání probíhá pomocí 4 hydroinjektorů.  Stroj je osazen kabinou z traktorů 5R, pracovní osvětlení je xenonové, osvětlení ramen je LED. V kabině má obsluha ten největší komfort, stroj ovládá multifunkční pojezdovou pákou a barevným dotykovým displejem, který ovládá veškeré funkce postřikovače a rovněž i inteligentní systémy jako například satelitní navigaci AutoTrac či systém BoomTrac PRO se třemi senzory pro plně automatické ovládání výšky ramen.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor – region Východ