Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předání T550 HM v Jilemnici

V červenci, přesně 17.7.2015 jsme dodrželi daný termín a na farmu Agrojilmu v Jilemnici dodali žňovou techniku - kombajn John Deere, typ T550 HM, s lištou o záběru 6,1 m a řepkovým adaptérem se dvěma stranovými děliči.

Jedná se o kombajn se svahovým vyrovnáváním, vhodný do svažitých podhorských oblastí. Tyto svažité pozemky  na farmě v Jilemnici převažují a proto se majitelé rozhodli pro daný typ sklízecí mlátičky.

Důležitým faktorem při výběru vhodné značky byl fakt, že firma STROM PRAHA, a.s., která kombajn dodala, má vybudované servisní a obchodní zázemí pro tuto oblast ve Staré Pace, jen 10 km od farmy. Krátké dojezdové vzdálenosti v případě potřeby servisního zásahu, rychlá dodávka náhradních dílů a rychlá odezva na problémy, které se mohou při plném provozu vyskytnout, to nejsou zdaleka jediné výhody. Další přidanou hodnotou je spolehlivost, všechny tyto faktor vedly pana Soukupa Milana staršího a pana Soukupa Milana mladšího k volbě a pořízení dané techniky.

Předání proběhlo na středisku ve Staré Pace, za účasti pana Milana Soukupa a obsluhy ze strany Agrojilmu, nesměl chybět ani vedoucího střediska ve Staré Pace, pan Miroslav Pulec. Předání  na středisku bylo stručné a po drobných úpravách se kombajn přemístil na farmu do Jilemnice. Hlavní proškolení a zaučení obsluhy proběhlo v následujících dnech přímo na poli za účasti již zmíněných pracovníků, které ještě přijela posílit odpovědná osoba za  předání, seřízení techniky v daných podmínkách a proškolení obsluhy ze strany dodavatele, pan Martin Bouda a také pan Soukup Milan starší, který si nemohl nechat ujít tuto významnou událost. Veškeré seřízení a proškolení proběhlo ke spokojenosti majitelů a tak věříme, že letošní sklizeň ječmene, řepky a pšenice na farmě Agrojilmu splní očekávání a nemalá investice do sklizňové techniky přinese své ovoce.

Už jenom skutečnost, že letošní žně zvládnou na farmě převážně ve dvou lidech - stačí jim pouze jedna obsluha kombajnu a odvoz, namísto dosavadních pěti pracovníků - tří obsluh kombajnů a dvou odvozů, kteří byli  potřební v předcházejících letech, je důkazem toho, že nastoupená cesta jde správným směrem.

 

Ing. Adolf Knap, prodejce zemědělské techniky regionu Sever (středisko Stará Paka)