Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Reportáž z Polního dne BASF v Kněževsi u Prahy

Již potřetí jsme se stali partnerem Polního dne firmy BASF, který se konal v úterý 21. června na poli v lokalitě obce Kněževes u Prahy. Na tuto akci jsme letos dopravili dva postřikovače, samochodný R4040i a tažený postřikovač M740i.

Oddělení BASF Agro je zástupcem jednoho z největších světových výrobců přípravků na ochranu rostlin a nabízí širokou paletu produktů na ochranu všech důležitých zemědělských plodin. Letos se polní dny BASF uskutečnily ve 2 lokalitách a to v Rokytnici u Přerova (14.6.2016) a v Kněževsi u Prahy (21.6.2016). Pokusné pozemky v lokalitě Kněževes (mezi Dobrovízí a Kněževsí) patří společnosti Agrivep a.s. z Velkých Přílep. Na parcelkách s pravidelným osevním postupem se sleduje růst ozimé pšenice, ozimého ječmene, ozimé řepky, jarního ječmene, kukuřice a hrachu. Návštěvníkům akce se po celou dobu věnovali pracovníci poradenské služby BASF Agro a zástupci spolupracujících firem.  Hlavní náplní programu byly organizované prohlídky pokusů s odborným výkladem. V rámci nich byly návštěvníkům představeny aktuální top produkty BASF použitelné do obilnin, ozimé řepky a luskovin. Jako doprovodný program letos pořadatelé zvolili jízdu na segwaiích po předem vytyčené trase mezi sledovanými porosty.

 

Samochodný postřikovač řady R4040i
Tažený postřikovač řady M740i
 Samochodný postřikovač řady R4040i
 Tažený postřikovač řady M740i

 

 

TECHNICKÉ PARAMETRY NAŠICH POSTŘIKOVAČŮ

Novinka roku 2015 samochodný postřikovač řady R4040i patří mezi zástupce evropských postřikovačů, ale přebírá řadu prvků z úspěšných amerických samochodných postřikovačů. Samochodný postřikovač John Deere R4040i je nástupcem úspěšného modelu 5430i. Jeho největší předností je stabilita stroje při jízdě, která vychází z použití nezávisle odpružených kol a pneumatických měchů, ale také výkonný šestiválcový motor (235 k). Díky stabilitě je možné jezdit vysokou aplikační rychlostí, aniž by se ramena rozkývala a způsobila nepřesnou aplikaci postřiku. Samozřejmostí je také automatické řízení stroje při jízdě a automatická sekční kontrola omezující překrytí postřiku. Stroj je vybaven multifunkční pojezdovou pákou a barevným dotykovým displejem, který ovládá veškeré funkce postřikovače a umožňuje řidiči snadnou obsluhu stroje bez nutnosti opustit kabinu díky elektromagnetickým ventilům instalovaným na postřikovém systému. To vše podporuje dvojité pístové-membránové čerpadlo o objemu 560 l/min(2x280 l/min) pumpující objemnou 4000l velkou nádrž přímo do postřikového rámu s recirkulací a pneumaticky ovládanými ventily. Tento stroj si za poslední roky vybudoval velmi dobrou reputaci po celé České republice a pro jeho výkony je v některých podnicích nepostradatelný. 

Tažený postřikovač řady M700 je vybaven všemi důležitými základní prvky pro přesnou aplikaci postřiků s možností prémiových technologií precizního zemědělství značky John Deere. Díky nízkému těžišti, v rámu uloženým nádržím (2400l, 3200l, 4000l) a  standardně montovanému polyuretanovému odpružení přináší vysokou stabilitu jak při silniční jízdě, tak převážně při aplikaci postřiků na poli doplněnou o přesné vedení postřikovače pomocí automaticky řiditelné oje. Ve spojení s kvalitním odpružením ramen ve vodorovné a svislé rovině jde o bezkonkurenčně nejstabilnější stroj ve své třídě. Pro aplikaci a plnění je postřikovač vybaven pístovým-membránovým čerpadlem o výkonu 280 l/min, jehož průtok usměrňují dva čtyřcestné ventily s co nejjednodušším ovládáním a umožňují poslat postřik až k sekčním ventilům které mohou být umístěny přímo v ramenou s kontinuálním oběhem a rychlým startem postřiku. Pokud je stroj ve vyšší specifikaci "i" (tzv. ISOBUS ready) je možno kontrolovat a částečně ovládat celý postřikovač pohodlně z kabiny.

 

Bc. Pavla Kubíková, admistrátor webu regionu Sever