Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Další traktor John Deere v Sirákově

V Zemědělském družstvu vlastníků Sirákov mají ve strojovém parku již pěknou řádku jelenů, kterou nyní doplnili o další traktor John Deere. Jedná se o model 6130M s převodovkou CommandQuad a novým přijímačem StarFire 6000, který dodalo naše středisko Habry v červnu tohoto roku.

DŮVĚRA V TECHNIKU JOHN DEERE

ZDV Sirákov hospodaří nedaleko Žďáru nad Sázavou na zhruba 600 hektarech, na kterých pěstuje především obilniny, řepku, brambory i kukuřici. Zabývá se rovněž živočišnou výrobou, která zahrnuje chov mléčného skotu a výkrm prasat. Co se týče vybavení technikou, vsadil podnik na značku John Deere a provozuje celkem 8 žlutozelených traktorů. První traktor John Deere, konkrétně model 6910, zakoupili v Sirákově již v roce 2001 a jednalo se o jeden z prvních na Žďársku. Ze závěsné techniky mají v podniku ještě žací mačkač John Deere 328A a tažený postřikovač John Deere 840i. Právě v agregaci s tímto strojem jsme zastihli nový přírůstek ve strojovém parku - model 6130M, který dodalo naše středisko Habry prostřednictvím prodejce Ing. Tomáše Marka.

Nový traktor 6130M je agregován především s taženým postřikovačem John Deere 840i se záběrem 24 metrů.

ČTYŘVÁLCOVÝ UNIVERZÁL

Traktor John Deere 6130M má jmenovitý výkon 130 koní a patří do kategorie řady 6M s čtyřválcovými motory o objemu 4,5 l. Traktor má osvědčenou rámovou konstrukci, přední odpruženou nápravu a mechanické odpružení kabiny. Vybaven je novou převodovkou CommandQuad Plus Eco 24/24 s elektrickým řazením skupin. Zajímavostí ve výbavě traktoru je i nový přijímač StarFire 6000, který přijímá korekční signál ze tří geostacionárních družic namísto jedné. Traktor 6130M je v Sirákově využiván především při práci se shrnovačem a taženým postřikovačem John Deere 840i se záběrem ramen 24 metrů, který můžete vidět na fotografiích. 

Nový StarFire 6000 přijímá korekční signál ze tří geostacionárních družic namísto jedné.

PODĚKOVÁNÍ

Tímto velice děkujeme vedení podniku ZDV Sirákov za dlouholetou spolupráci a přejeme spoustu úspěšně odvedené práce (nejen) s novým traktorem John Deere.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ