Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

DEMO Tour s řezačkou na druhou

Naše předváděcí samojízdná řezačka John Deere 8300i je neustále v akci, minulý týden jsme ji předváděli na Vysočině při sklizni směsky hrachu a ječmene. Na polích se zde navíc setkala se svou předchůdkyní - předváděcí řezačkou John Deere 7280i, kterou jsme měli v režimu DEMO v roce 2013. Jak to oběma strojům šlo si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

PICK-UP 639

Náš DEMO Team předvádí řezačku i nadále při sklizni senáží, minulý týden to bylo na Vysočině, kde se sklízela směska hrachu a ječmene. Spolu s naší novou řezačkou sklízela na poli i řezačka 7280i, která byla na našem středisku Habry v režimu DEMO v roce 2013. Připravené řádky hmoty sklízela řezačka 8300i s novým modelem Pick-Upu 639 o záběru 3 metry, který byl speciálně zkonstruovaný pro řadu 8000 a oproti starším modelům je vybaven vyariabilní rychlostní dopravního šneku, což umožňuje lepší vkládání u všech délek řezanky. Přísun hmoty je rovnoměrný a nezávislý na velikosti řádku. 

Pick-Up 639 je speciálně zkonstruován pro řadu 8000. Systém Active Fill Control ušetří až 6000 stisknutí tlačítek denně.

MODEL 8300i

Náš předváděcí model 8300i je vybaven šestiválcovým motorem o objemu 13,5 litru a jmenovitém výkonu 453 koní, maximální výkon při 1800 ot./min pak dosahuje 490 koní. Motor je uložen podélně, což umožňuje lepší proudění vzduchu a tím i lepší chlazení. Jeho poloha zajišťuje i lepší rozložení hmotnosti. Náš DEMO stroj má převodovku ProDrive, což je plně automatická dvourozsahová převodovka s více než 60% točivého momentu navíc oproti standardní 3-rychlostní převodovce. Kabina je vysoce komfortní, vzdušná a má navíc 30% zasklené plochy pro ještě lepší viditelnost na adaptér, komín i odvozy. Kvalitní řezanku zajišťuje řezací buben, který má v případě našeho modelu 56 nožů (v nabídce 40, 48, 56 a 64). Řada 8000 nabízí velice rychlou přestavbu mezi plodinami, zrnový procesor lze za travní kanál vyměnit za velmi krátký čas. Vysoké kvality řezanky je dosahováno i pomocí systému HarvestLab, který sleduje vlhkost, výnos a složení. Velkou novinkou je systém Active Fill Control (AFC) - automatický inteligentní plnící systém, který řidiči ušetří více než 6000 stisknutí tlačítka za den. 

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ