Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Diskový podmítač Atlas HO 5000 u pana Ing. Francla

Na konci března jsme předali soukromému zemědělci Ing. Franclovi nový diskový podmítač ATLAS HO 5000. Jedná se o krátký robustní podmítač s velkými disky, který je určený k podmítce do hloubky až 18 cm a zapravení i velkého množství rostlinných zbytků. V následující galerii si můžete prohlédnout první spouštění stroje na pozemku, kde byla aplikována velká dávka hnoje.

AGREGACE S JOHN DEEREM 7530 PREMIUM

Ing. Pavel Francl provozuje rostlinnou i živočišnou výrobu v okolí Leštiny u Světlé nad Sázavou. Hospodaří na zhruba 1 500 hektarech, z nichž 750 hektarů je orné půdy a zbytek tvoří travní porosty. Živočišná výroba má základnu v Kynicích, kde stojí moderní kravín. Pan Ing. Francl dlouhodobě spolupracuje s naším střediskem Habry a když se rozhodoval o koupi nového diskového podmítače, rozhodl se na základě úspěšného předvádění pro ATLAS HO 5000. Stroj jsme předali na konci března a ihned se dal do práce v agregaci s traktorem John Deere 7530 Premium z roku 2008 s převodovkou AutoQuad 20/20.

 
První seřízení stroje provedl náš servisní technik spolu s panem
Hamsou, který stroj panu Ing. Franclovi prodával.
Atlas HO v záběru 5 metrů vyžaduje výkon 180 koní, takže 7530
Premium je ideální volba.
 

ZAPRAVENÍ SILNÉ VRSTVY HNOJE

Atlas HO 5000 je těžký diskový podmítač s velkými disky o průměru 660 mm. Postavení diskových sekcí je do  „X“ a umožňuje tak přesné dodržení stopy traktoru. Na stroji, který jsme dodali panu Ing. Franclovi, je zadní prutový válec s dobrým drobícím efektem. První spuštění stroje se odehrávalo na pozemku, který byl zorán a poté na něj byl aplikován hnůj v dávce 90 t/ha. Silná vrstva hnoje dobře prověřila zapravovací schopnost diskového podmítače - na fotkách je patrné, že byl hnůj téměř beze zbytku zapraven pod porvch. Pan Ing. Francl byl s prací podmítače zatím spokojen, ale pořádné nasazení pozná stroj až v létě v době podmítek.

 
 Vrstva hnoje byla po přejezdu stroje perfektně zapravena.  Atlas HO má velké disky o průměru 660 mm.

 Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ