Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - NOVÝ DVŮR

Dny otevřených dveří v našem regionu Východ zakončilo naše středisko Nový Dvůr, kde se tato akce konala ve dnech 17.-18. března. Počasí bylo nádherné a venkovní expozice strojů byla více než pestrá. K vidění byla technika John Deere od sekaček po kombajn, spoustu závěsné techniky, vše pro zahradu i komunál. Připravena byla i dráha pro terénní vozy Gator a ukázky komunální techniky v akci. 

ZAHRADNÍ A KOMUNÁLNÍ TECHNIKA

Ze zahradní techniky byly vystaveny všechny výkonnostní a velikostní třídy zahradních traktorů a sekaček. Vystaveno bylo několik ručních sekaček, z traktorů pro úpravu zahrad pak oblíbené modely X135R, X155R a X305R. Vedle nich si pak mohli hosté prohlédnout profesionální traktory X748, dieslový X950R a nebo 1026R. K vidění byly i profesionální žací stroje a EZtraky s netradičním pákovým řízením. Komunální technice byl v expozici věnován velký prostor. V Novém Dvoře se totiž vyrábí komunální technika Agrometall, která má ve svém výrobním portfoliu radlice, zametače i sypače. Tradičně oranžová technika byla agregována s komunálními traktory, jakým je například John Deere 4520, ale velké radlice a zametače byly k vidění i na profesionálních autech a velkých traktorech.

 Vystaveny byly všechny výkonnostní třídy zahradních traktorů  Komunální technika Agrometall v expozici jasně dominovala 

TRAKTORY, KOMBAJN I ŘEZAČKA

Z traktorů byla vystavena celá flotila modelů - v jedné řadě stálo celkem 16 traktorů, počínaje modelem 5085M, přes nejoblíbenější řady 6M a 6R, až po siláky 8R a 8RT. Vedle traktorů jsme vystavily i dva postřikovače, jeden tažený a jeden samochodný R4040i - novinku pro rok 2015. Na naší výstavě samozřejmě nemohl chybět ani kombajn a to model T660 s žací lištou 620R. Opodál pak stála trojice lisů s variabilní komorou - dva modely 960, které mají revoluční konstrukci a dále pak nový lis 854. Hned u brány vítala návštěvníky samochodná řezačka 7380 s adaptér na kukuřici 360 plus.

 V jedné řadě bylo vystaveno 16 traktorů John Deere  Chybět nemohla ani sklízecí mlátička, konkrétně model T660

ZÁVĚSNÁ, DOPRAVNÍ A MANIPULAČNÍ TECHNIKA VŠECH BAREV

Ze závěsné techniky si mohli návštěvníci prohlédnout stroje na zpracování půdy, mulčování a dopravu od tuzemského výrobce Bednar FMT. Na plochu jsme připravili předseťové kompaktory Swifter, dlátové pluhy Terraland, diskové podmítače Atlas i radličkové kypřiče Fenix, z dopravní techniky pak návěs Wagon a na mulčování Mulcher. Vedle žlutých strojů Bednar byla expozice techniky Kuhn, zaměřená především na sklizeň pícnin. Na traktoru John Deere 6210R byla žací trojkombinace tzv. letadlo, dále pak pásový nahrabovač Merge Maxx, obraceč GF 6502. Pestrá byla i výstava manipulační techniky, kterou zastupovala například značka Merlo či Avant. Nechyběla ani technika Pronar a Frasto.

 
 Část expozice strojů tuzemského výrobce BEDNAR FMT  Technika pro sklizeň píce od výrobce KUHN

UKÁZKY TECHNIKY A DRÁHA PRO GATORA

Pro naše návštěvníky nebyla připravena jen stacionární výstava, program jsme doplnili i o ukázky komunální techniky v akci při zametání štěrku, kterého je po zimě na silnicích velké množství. Dále si mohli zájemci vyzkoušet jízdu v terénním voze Gator XUV s pohonem všech čtyř kol na naší překážkové dráze, kde bylo připraveno spoustu přírodních překážek a terénních nerovností.

 Ukázky komunální techniky v akci při úklidu šterku  Překážková dráha pro Gatora s pohonem 4x4

Tímto děkujeme za návštěvu všem z řad našich zákazníků, přátel, fanoušků i kolegů. Doufáme, že se Vám u nás líbilo a těšíme se na další setkání.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ