Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dva dlátové pluhy Terraland v ZOD Potěhy

V podniku ZOD Potěhy, který hospodaří na Čáslavsku na 3300 hektarech půdy, je od roku 2013 v provozu dlátový pluh Terraland TN 3000 a agregaci tvoří obvykle s traktorem John Deere 8270R. Nyní družstvo zakoupilo za svůj nový pásový traktor John Deere 9570RT další Terraland, tentokrát v záběru 6 metrů a s označením TO 6000. Oba Terralandy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

INTENZIVNÍ HLOUBKOVÉ ZPRACOVÁNÍ

Dlátové pluhy Terraland umožňují kvalitní, hloubkové zpracování půdy. Své uplatnění najde především tam, kde je například utužená půda po častných přejezdech techniky a jeho použití zvýší absorpci dešťové vody a přístup vzduchu pro lepší půdní klima. Jeho schopnost podrýt půdu až do 65 cm a narušit tak utužené vrstvy půdy pak zajistí správný vývoj kořenového systému pěstovaných plodin. Uplatnit jej lze i při urovnání povrchu po předchozích operacích, zapravení rostlinných zbytků či statkových hnojiv. Možné je i přihnojení přímo do zpracované půdy. Terraland naši zákazníci nasazují převážně na podrytí souvratí, celou výměru pole pak podrývají především pod kukuřice a řepky, dobrých výsledků je dosahováno i pod pšenici.

Terraland TN 3000 je v agregaci s John Deere 8270R. TO 6000 tahá nový pásový traktor John Deere 9570RT.

TERRALANDY V POTĚHÁCH

Do ZOD Potěhy jsme dodali prostřednictvím našeho střediska Habry v roce 2013 model Terraland TN 3000, který dokáže podrývat až do hloubky 65 cm, ale v praxi se běžne používá od 25 do 55 cm. Záběr stroje je 3 metry a části rámu jsou vyráběny z vysoce pevnostní oceli Alform. Doporučený tahový výkon pro tento model je 180 - 220 koní, což traktor John Deere 8270R splňuje i s rezervou. Druhý model TO 6000, který byl dodán letos na podzim, již potřebuje výkon minimálně 500 koní. Stroj se objednal souběžně s pásovým traktorem John Deere 9570RT, ke kterému byl navíc zakoupen i diskový podmítač Atlas AM 12 000. Předání soupravy si můžete prohlédnout ZDE. 

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ