Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dva modely 6140R v okrese Havlíčkův Brod

Minulý rok jsme na našem středisku Habry předali v jeden den hned dva modely traktorů John Deere 6140R a to dvěma našim zákazníkům z okresu Havlíčkův Brod. První model s převodovkou Direct Drive si převzal pan Václav Vacek z Vilémovic, druhý model s převodovkou AutoQuad s čelní hydraulikou a PTO pak putoval do podniku KLAS a.s. Číhošť.

AUTOQUAD I DIRECT DRIVE

Traktory John Deere 6140R se řadí mezi modely řady 6R se středním rozvorem, který je 2,765 m. Motor je šestiválcový s objemem 6,8 litru, samozřejmostí jsou 4 ventily na válec, turbodmychadlo a vstřikování paliva CommonRail. Pro tento model jsou v nabídce dvě převodovky a to AutoQuad 20/20 s automatikou řazení 4 stupňů v rámci skupiny pod zatížením a druhou převodovkou je dvojspojková DirectDrive, u které je možné zvolit si buď manuální, nebo automatický režim - v obou režimech jsou k dispozici tři skupiny s osmi stupni řazených pod zatížením. Právě tuto převodovku zvolil pro svůj traktor 6140R pan Václav Vacek, který podniká ve Vilémovicích nedaleko Ledče nad Sázavou a jehož hospodářství nese název Zemědělská usedlost Vacek. Zabývá se rostlinnou výrobou a pěstuje například mák, brambory či kmín, živočišnou výrobu představuje chov prasat. Druhý 6140R zakoupil KLAS a.s. Číhošť - podnik, který obhospodařuje více než 1 000 hektarů a zabývá se i chovem skotu. Svůj traktor zakoupili s převodovkou AutoQuad.

Ovládání převodovky AutoQuad 20/20, která nabízí automatiku
řazení 4 stupňů pod zatížením.
Dvojspojková převodovka Direct Drive má 3 skupiny, v každé z 
nich pak 8 stupňů. Zvolit lze automatický či manuální režim.

SEČENÍ, ORBA I LISOVÁNÍ

Číhošťský model je navíc vybaven i čelní hydraulikou a vývodovým hřídelem, velkou část své práce totiž zastává v agregaci s žací kombinací při sečení píce. V podniku je rostlinná výroba zaměřená především na zajištění krmivové základny pro chov skotu, sklizeň píce je tedy jednou z nejdůležitějších pracovních operací. Traktor je dále nasazován i při lisování balíků s lisem John Deere 854 s řezáním Maxicut. Traktor pana Vacka je nasazován například při setí v agregaci se secí kombinací, v soupravě s technikou pro pěstování brambor, s přehledem zvládne i orbu s pětiradličným pluhem. Je mimo jiné vybaven například přední odpruženou nápravou TLS a komfotní sedačkou řidiče. 

Číhošťský model je navíc vybaven i čelní hydraulikou a
vývodovým hřídelem.
Pan Vacek má na svém 6140R přední závaží o hmostnosti
900 kg.

DLOUHODOBÁ SPOLUPRÁCE

Oba zákazníci, kterým jsme předali výše popsané modely 6140R, s námi spolupracují již dlouhou dobu a to prostřednictvím našeho vedoucího obchodu pana Josefa Hamsy, který má podniky na starosti. Tímto velmi děkujeme za projevenou důvěru a přejeme spoustu úspěšně odvedené práce s námi dodanou technikou.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ