Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hranaté balíky s lisem L1534 v ZEMKO Kožlí

Do podniku ZEMKO Kožlí a.s., který hospodaří v okolí Ledče nad Sázavou na 1850 hektarech, jsme v červnu tohoto roku dodali lis na hranaté balíky John Deere L1534. Při lisování pšeničné slámy na začátku srpna jsme lis zachytili nedaleko obce Kožlí, kde podnik sídlí. Jeho práci si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

SLÁMA PRO ROZSÁHLOU ŽIVOČIŠNOU VÝROBU

Podnik ZEMKO Kožlí a.s. obhospodařuje zhruba 1850 hektarů půdy v okolí Ledče nad Sázavou, na kterých pěstuje převážně řepku, mák, obilí, brambory a krmné plodiny. Věnuje se zároveň i živočisné výrobě, která zahrnuje chov skotu a prasat. Právě pro potřeby rozsáhlého chovu musí podnik vyprodukovat kvalitní slámu na podestýlku a pro tyto účely pořídil tento rok lis na hranaté balíky John Deere L1534. Dodalo jej naše středisko Habry v červnu tohoto roku, takže se stroj mohl plně zapojit při lisování slámy po žních. 

Balíky z modelu L1534 mají rozměr 90x120 cm. 

LIS JOHN DEERE L1534

Model lisu na hranaté balíky John Deere L1534 má sběrač s hydraulickým zvedáním o šířce 230 cm s pěti hroty a pozinkovanými prsty. Vkládací ústrojí MaxiCut HC23 je vybaveno řezáním s 23 noži. V lisovací komoře, která lisuje materiál do balíků o rozměru 90x120, pracuje píst rychlostí 46 zdvihů za minutu. Kontrola utužení spočívá na čtyřech tlakových hydraulických válcích. Vázání zajišťuje systém dvojitého vázání se šesti vazači, jehož čištění probíhá vzduchem prostřednictvím dvou ventilátorů. Do úložného prostoru se vejde až 30 cívek motouzu. 

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ