Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kačinský John Deere 6150M při setí kukuřice

V listopadu 2014 jsme do podniku ZOS Kačina, a.s., který obhospodařuje více jak 4 650 hektarů v okolí Kutné Hory, předali nový traktor John Deere 6150M s převodovkou AutoQuad. Nyní je traktor již plně zapojen do práce, my jsme jej minulý týden zachytili při setí kukuřice s osmiřádkovým secím strojem a na fotkách a videu si soupravu můžete prohlédnout i vy.

DVA NOVÉ TRAKTORY ŘADY 6M

Podnik ZOS Kačina, a.s. má sídlo ve Svatém Mikuláši na Kutnohorsku a obhospodařuje 4 650 hektarů, na nichž se pěstuje především pšenice, ječmen, ozimá řepka, kukuřice, rané brambory, cukrová řepa, zelenina a pícniny. Podnik má rozsáhlou živočišnou výrobu, která zahrnuje chov skotu a prasat a od roku 2011 uvedl do provozu také bioplynovou stanici. Díky tomu se v podniku velká část výměry věnuje porostům kukuřice, tento rok se zasela na zhruba 1 000 hektarech. Ze stáje John Deere má podnik ve svém strojovém parku od roku 2011 pásový traktor John Deere 9630T, kolový 6230 a na podzim roku 2014 přibyly dva nové traktory 6115M a 6150M (galerii z předání obou traktorů si můžete prohlédnout po kliknutí na označení modelu). Poslední jmenovaný jsme zachytili nedaleko obce Bernardov v agregaci s osmiřádkovým secím strojem, setí kukuřice již tou dobou finišovalo a zbývalo už jen pár desítek hektarů. 

   
 Obsluha pan Fiala je s traktorem spokojený  Traktor je v agregaci s osmiřádkovým přesným secím strojem

NASAZENÍ PŘEDEVŠÍM V DOPRAVĚ

S traktorem 6150M jezdí pan Fiala, který je spokojený a nezaznamenal dosud žádný problém. S úsměvem dodává: ,,Je to lepší jak Zetor."  V době focení měl traktor okolo 230 motohodin, která mimo setí natočil především v dopravě s cisternou Annaburger. Po zasetí kukuřic jej čeká agregace s traktorovým návěsem a nasazen bude opět v dopravě. A jak je traktor vybaven?

  • šestiválcový motor o jmenovitém výkonu 150 koní, objem 6,8 litru, 4 ventily na válec
  • turbodmychadlo VGT
  • převodovka AutoQuad Plus Ecoshift 20/20 s automatikou řazení 4 stupňů pod zatížením
  • elektronicky ovládaný reverzor
  • odpružená přední náprava, poháněná, se se samosvorným uzávěrem, elektrohydraulicky ovládaný lamelový uzávěr zadní nápravy
  • vývodový hřídel třírychlostní 540/540E/1000 ot/min 
  • komfortní klimatizovaná kabina
  • pneumaticky odpružená sedačka
  • a další...

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ