Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Lis John Deere 960 v Agro Pertoltice, a.s.

Agro Pertoltice, a.s. je podnik, který hospodaří na 3250 hektarech v okolí Zruče nad Sázavou. Díky velkému množství seny a slámy, které se v podniku zpracovává pro potřeby rozsáhlé živočišné výroby, se do podniku v roce 2013 pořídil lis John Deere 960. V následujícím článku najdete informace o provozu lisu, video a fotogalerii z celé sezóny.

PŘEDVÁDĚNÍ DEMO LISU 

Agro Pertoltice, a.s. má své sídlo ve Zruči nad Sázavou a obhospodařuje 3250 ha celkové výměry půdy, z toho je 2 700 ha orné půdy. V rámci rostlinné výroby se v podniku pěstují především obilniny, olejniny a brambory. Živočišnou výrobu zahrnuje chov skotu o celkovém počtu 1150 kusů. Tak rozsáhlá živočišná výroba vyžaduje i rozsáhlou krmivovou základnu. I proto byl do podniku září roku 2013 pořízen lis s revoluční koncepcí John Deere 960, který je nejrychlejším lisem na kulaté balíky na trhu. O jeho kvalitách se vedení podniku přesvědčilo již při předvádění DEMO lisu našeho střediska Habry, které následně dodalo i nový lis prostřednictvím obchodního zástupce Michala Dirbáka.

 

Předvádění DEMO lisu s revoluční koncepcí                                     Předvádění probíhalo u Bohdanče při lisování slámy

PŘEKVAPIVÉ VÝKONY

Lis je agregován od začátku s traktorem John Deere 7530 Premium s převodovkou AutoQuad 20/20 a lisovaný materiál je téměř výhradně jen sláma a seno. Průměrný denní výkon při lisování slámy se pohyboval kolem 230 až 250 balíku za den v závislosti na polních podmínkách, druhu a množství sklízené slámy. Vyšších výkonů, až 320 balíků denně, dosahoval lis při lisování balíků o průměru 160 cm a utuženosti 70%. Roční výkon (2014) je přesně 6250 balíku. Z toho přibližně 250 balíků sena a 6000 balíku slámy, což představuje sklizenou plochu o výměře kolem 600 ha. 

 

Lis je agregován s traktorem John Deere 7530 Premium               Balíky jsou krásně utužené a hrany se netřepí

HODNOCENÍ OBSLUHY

S lisem od začátku provozu v podniku jezdí pan Václav Hlava: ,,Já osobně jsem s lisem nadmíru spokojený. Má spoustu pozitivních stránek jako široké sbírání, plynulé vkládání i když je na řádku více hmoty, rychlé ovinutí a následné vyložení balíku. Celkem jednoduché ovládání a nastavování lisu přímo z kabiny traktoru. Řekl bych, že to byla dobrá volba podniku zakoupit tento lis."  Lis pracoval celou sezónu bez větších potíží.

 

Pan Václav Hlava je s lisem nadmíru spokojený                              Chválí i jednoduché ovládání a nastavování přímo z kabiny

PODĚKOVÁNÍ

Tímto děkujeme podniku Agro Pertoltice, a.s. za spolupráci a přejem spoustu dalších, podobně úspěšných sezón s lisem John Deere 960. Dále děkujeme panu Hlavovi za informace, které nám poskytl pro tento článek.

Na krátkém videu můžete vidět pertoltický lis při lisování slámy a ve fotogalerii najdete průřez sezónou 2014.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ