Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Lisování slámy s revolučním lisem 960

Žně jsou v plném proudu a s nimi souvisí i zpracování slámy. Jednou z možností je lisování kulatých balíků a právě na tuto pracovní operaci není lepší volby než revoluční lis John Deere řady 900, který vyniká rychlostí a kvalitou balíků. Jeho práci v podniku ZD "Vysočina" Zbýšov si můžete prohlédnout na videu a fotografiích.

6 000 BALÍKŮ SLÁMY ROČNĚ

ZD "Vysočina" Zbýšov hospodaří v okrese Kutná Hora na zhruba 1 300 hektarech orné půdy a 200 hektarů luk a pastvin. Pěstuje pšenici, řepku, ječmen a kukuřici a má rovněž poměrně rozsáhlou živočišnou výrobu. Pro potřeby chovu skotu musí podnik ročně vyprodukovat okolo 4 000 balíků senáže a 6 000 balíků slámy na podestýlku. Již od roku 2014 je zde v provozu revoluční lis John Deere 960, který vedení podniku zakoupilo na základě úspěšného předvádění našeho předváděcího modelu. V agregaci s traktorem John Deere 6210R s převodovkou DirectDrive jsme jej minulý rok zastihli při lisování slámy.

Souprava traktoru John Deere 6210R s lisem 960 slisuje ročně okolo 10 000 balíků pro potřeby živočišné výroby.

REVOLUČNÍ LISY ŘADY 900

Řada lisů 900 přinesla zcela novou, revoluční koncepci. Lisy mají celorámovou konstrukci a uvnitř je nezávislá balící komora. Všechny komponenty jsou tak uloženy uvnitř rámu, tedy mimo nápor a přetěžování. Uvnitř balící komory jsou dva široké nekonečné pásy, které pohání tři válce, z nichž jeden je startovací a je opatřen čistícími škrabkami.  Boční clony komory jsou posuvné a při vykládání balíku se vychýlí do stran, aby se balík nepřilepil a bez problémů vypadl.  Velikost a hustota balíku jsou nastavitelné z kabiny traktoru, samozřejmostí je volba měkkého jádra. Sběr hmoty zajišťuje sběrač PickUp o šířce 2,2 m a 5 vyztužených prstů s pomalým chodem, případné odstranění ucpávek řeší výklopné dno s hydraulickým zvedáním a nastavitelným dorazem. Vkládání pak zajišťuje rotor se sbíhajícími šneky na jedné hřídeli, na výběr je vkládání RotoFlow bez řezání a nebo MaxiCut se 13ti či 25 noži.


Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ