Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Na Dlouhých Stráních s John Deery

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně patří mezi 7 největších divů České republiky a patří tak mezi velmi zajímavé turistické cíle. Na její provoz je také potřeba několik desítek zaměstnanců a dobrý přístup v létě i v zimě - její okolí a příjezdové cesty tak musí být v co nejlepším stavu. Proto je zde pan Zdeněk Kubíček a jeho dva traktory John Deere, které se starají jak o zeleň, tak i o sníh. 

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně leží v katastru obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk, na výrobu elektřiny má dvě Francisovy turbíny o výkonu 2 x 325 MW a voda zde má největší spád v ČR a to 510,7 metrů. Již tři roky se o letní i zimní údržbu areálu, travnatých ploch a silnic, stará pan Zdeněk Kubíček. Pro tyto účely si nejprve pořidil traktor John Deere 6230 na silničních pneumatikách Nokian a o rok později dopnil svůj strojový park o silnější traktor John Deere 6534. 

Oba stroje dodalo naše středisko Helvíkovice prostřednictvím obchodního zástupce pana Lukáše Václavka, servisně stroje spadají pod středisko Šumperk. Panu Kubíčkovi jsme tento týden navíc zapůjčili náš předváděcí Gator TE 4x2 Electric, který jezdí na elektrický pohon. Spolu s jedním z traktorů jsme se vydali k dolní nádrži a poté se pokračovalo i k horní, které je v nadmořské výšce 1350 m. Až sem vedou asfaltové cesty, ale v zimě se odhnování sněhu provádí pouze na příjezdových cestách k areálu, v prostorách areálu a kousek nad dolní nádrží. Jedná se o zhruba 7,5 km cest - tento rok byla zima poměrně chudá na sníh, ale v minulých letech se stroje v zimních měsících téměř nezastavily. 

Tímto děkujeme panu Kubíčkovi za projevenou důvěru, přejeme úspěšnou sezónu a těšíme se na další spolupráci.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ