Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Naše expozice na MČR v orbě 2015

Na 42. ročníku MČR v orbě, které se konalo v sobotu 10.10.2015 v obci Dolní Újezd u Litomyšle, byla jako již tradičně i velká výstava zemědělské techniky. Naše střediska Helvíkovice a Šumperk zde pro návštěvníky připravila opravdu pestrou expozici techniky John Deere a spolu s firmou Bednar FMT i výstavu strojů na zpracování půdy. John Deere byl k vidění i na soutěžních parcelách.

PESTRÁ EXPOZICE

Mistrovství České republiky v orbě se konalo již po dvaačtyřicáté, letos na pozemcích Zemědělského družstva Dolní Újezd u Litomyšle. Soutěže se zúčastnilo rekordních 50 oráčů, kteří se utkali v rámci několika kategorií o co nejkvalitnější zorání vytyčené parcely. Každoročně se na této akci pořádá i velká výstava zemědělské techniky, které se tento rok zúčastnila i naše dvě střediska Helvíkovice a Šumperk s pestrou expozicí techniky John Deere a k vidění byly i stroje na zpracování půdy, setí a mulčování od výrobce Bednar FMT. Návštěvníci si mohli prohlédnout modely traktorů 6100MC, 6115M, 6170M a 6195R, z řady 7R byl k vidění model 7215R a 7250R. Vystavená byla i zahradní technika od nejmenších ručních sekaček, po profesionální zahradní traktory. Techniku Bednar reprezentoval například dlátový pluh Terraland, kompaktor Swifter, diskový podmítač SwifterDisc, secí stroj Omega či mulčovač Mulcher. Pro naše hosty byl přichystaný i stan s občerstvením.

V naší expozici byly k vidění traktory, zahradní technika i stroje
od výrobce Bednar FMT.
Pro naše hosty, zákazníky a přátele byl přichystaný stan s
posezením a občerstvením.

JOHN DEERE NA SOUTĚŽNÍCH PARCELÁCH

V rámci soutěže lze v orebních soupravách vidět především traktory tuzemské výroby a staršího data výroby, ale novější traktor zahraničí výroby není úplnou výjimkou. My jsme zachytili v akci hned tři traktory značky John Deere, které tvořily agregaci se soutěžními pluhy a soutěžily v rámci kategorie Dvouradličný otočný oboustranný pluh. Nejslabší z traktorů byl model 5620 s pluhem Kverneland, který patřil pod tým SPŠ a SOU Pelhřimov. Model 5720 rovněž s pluhem Kverneland soutěžil za firmu Žaloudek spol. s r.o, která provozuje zemědělské služby. Orby se zhostil přímo majitel František Žaloudek a obsadil třetí místo. Poslední ze soutěžních John Deerů byl 5820 z ČZU Praha. V rámci prezentace vystavujících firem mimo soutěžní parcely bylo k vidění ještě několik dalších traktorů John Deere.

Orby s modelem 5720 se zhostil František Žaloudek za tým
Žaloudek spol. s r.o a obsadil třetí místo.
V rámci prezentace vystavujících firem mimo soutěžní parcely
bylo k vidění několik dalších traktorů John Deere.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ