Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nová řezačka John Deere 7480 v ZOS Kačina

Nová řezačka John Deere 7480 s převodovkou ProDrive jezdí již několik dní v podniku ZOS Kačina, a.s., kam ji dodalo naše středisko Habry. Podnik má rozsáhlou živočišnou výrobu a provozuje bioplynovou stanici, každým rokem tedy pěstuje kukuřici na siláž ve velkém. Svou původní, 11 let starou řezačku nyní obměnili právě za John Deere 7480.

SILÁŽ PRO ŽIVOČIŠNOU VÝROBY I BPS

Podnik ZOS Kačina, a.s. má sídlo v obci Svatý Mikuláš v okrese Kutná Hora naproti zámku Kačina. Hospodaří na 4 540 hektarech orné půdy a více jak 100 hektarech luk. V rámci rostlinné výroby se zde pěstuje pšenice, ječmen, kukuřice, řepka, brambory, cukrové řepa i zelenina. Živočišnou výrobu zahrnuje chov dojnic, býků ve výkrmu a prasat. Podnik také provozuje od roku 2011 bioplynovou stanici o výkonu 1,6 MW. Právě pro potřeby BPS a živočišné výroby je potřeba vyrobit každoročně kvalitní kukuřičnou siláž, tento rok se kukuřice zasela na zhruba 1 000 hektarech (foto a video ze setí ZDE). Na začátku sklizně silážní kukuřice podnik pořídil novou samochodnou řezačku ze stáje John Deere a to model 7480 s převodovkou ProDrive, kterou dodalo naše středisko Habry prostřednictvím obchodního zástupce pro Kutnou Horu a Kolín Michala Dirbáka. V době naší návštěvy již byla řezačka v provozu několik dní a s jejím výkonem, který se pohybuje okolo 30 hektarů denně, i vyprodukovaným materiálem panuje spokojenost. Na pole nedaleko Svaté Kateřiny nás dovedl ředitel a předseda představenstva Ing. Milan Kasal a vedoucí technického závodu Ing. Břetislav Vařečka. 

Zleva: vedoucí technického závodu podniku Ing. Břetislav
Vařečka, ředitel a předseda představenstva Ing. Milan Kasal, 
obchodní zástupce STROM PRAHA, a.s. pro Kutnou Horu a
Kolín Michal Dirbák, obsluha řezačky Jakub Hájek.
Nová řezačka je v provozu již několik dní, denní výkon se zatím
pohybuje okolo 30 hektarů.

ŘADA 7080

Řada samochodných řezaček John Deere 7080 je ve výrobním programu od roku 2013 a navazuje na úspěšnou řadu 7050. Zahrnuje šest modelů od výkonu 440 po 812 koní. Model 7480 má motor o výkonu 560 koní a plynulou převodovku ProDrive pro automatické řazení v rámci dvou rozsahů. Řezací ústrojí má průměr 710 mm, buben pak 660 mm, chrání jej lapač kamenů a detektor kovů. Buben má 56 nožů a z kabiny je lze automaticky brousit i nastavit protiostří. Řezačka má rovněž převodovku IVLOC pro plynulé nastavení délky řezanky. Mezi další výbavu tohoto modelu patří například automatické mazání a mazání zrnového procesoru, halogenová světla či prodloužení výfukového komína o 75 cm. Ke stroji byl dodán i kukuřičný adaptér Kemper 360 Plus a sběrač Pick-up 630C. 

Plynulá převodovka ProDrive pro automatické řazení v rámci
dvou rozsahů.
Kukuřičný adaptér Kemper 360 Plus má záběr 6 metrů, tedy 
na osm řádků kukuřice.

ODVOZY JOHN DEERE

V době naší návštěvy obstarávaly odvoz ,,šestkové" traktory John Deere a to 6230 z roku 2011, z roku 2014 pak 6115M6150M. Na fotografiích i videu si můžete nasazenou techniku prohlédnout. Podniku ZOS Kačina, a.s. děkujeme za spolupráci a důvěru při tak významné investici, přejeme spoustu úspěšně sklizených hektarů s novou řezačkou.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ