Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nová žací kombinace Kuhn v Agro Posázaví

Tento měsíc jsme našemu významnému zákazníkovi AGRO Posázaví, a.s. dodali novou žací kombinaci Kuhn FC3125 + FC9530 se záběrem 9,3 metrů. V agregaci s traktorem John Deere 7920 jsme soupravu zachytili při sečení směsky u obce Veselý Žďár, kde má podnik středisko. Prohlédnout si můžete fotografie i video.

SENÁŽE V POSÁZAVÍ

Podnik AGRO Posázaví, a.s. sídlí v Okrouhlici u Havlíčkova Brodu a patří mezi nejvýznamější zákazníky našeho střediska Habry a v našich článcích jste se s ním mohli setkat již několikrát. Ve svém strojovém parku má 16 traktorů John Deere a řadí se tak mezi největší uživatele traktorů s jelenem ve znaku v ČR. Z našeho portfolia je v podniku dále několik strojů na zpracování půdy od výrobce Bednar FMT, závěsovina Kuhn a dopravní technika Annaburger. Nyní se strojový arzenál od francouzského výrobce Kuhn rozrostl o další kus, a to o žací trojkombinaci Kuhn sestávající ze vzadu nesené žací lišty FC9530 a čelní lišty FC3125. V agregaci s traktorem John Deere 7920 jsme stroj zachytili při sečení směsky, která se následně sklidí a uloží do senážní jámy. Výsledná senáž pak poslouží jako krmivo pro mléčný skot, který je hlavním artiklem zdejší živočišné výroby. Travní porosty tvoří v podniku zhruba 300 hektarů a část z nich se senážuje i pro potřeby bioplynové stanice. Na orné půdě, která zahrnuje 1 500 hektarů, se pak pěstují převážně obilniny, řepky či kukuřice.

Výsledná senáž poslouží jako krmivo pro mléčný skot. Nová žací trojkombinace má záběr 9,3 metrů.

NOVÉ MODELY ŽACÍCH LIŠT

Žací lišty Kuhn FC3125 i FC9530 patří mezi nové modely představené pro rok 2016, jsou vybavené kondicionérem s ocelovými prsty a rychlovýměnnými noži Fast Fit a z předchozích modelů si zachovali velmi osvědčené hydropneumatické odpružení. Novinkou je trubková konstrukce s vyšší tuhostí, lepší kopírování a spolehlivá hydropneumatická nárazová pojistka. Inovací prošly i ocelové prsty kondicionéru, které mají nový tvar a způsob uchycení. Celá žací kombinace dosahuje záběru 9,3 metrů a umožňuje tak vysoké denní výkony. Tímto děkujeme vedení podniku za dlouholetou spolupráci a přejeme spoustu rychle a kvalitně posečených hektarů s novým strojem.


Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ