Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nová žlutozelená souprava v podniku SOLMILK a.s.

V podniku SOLMILK a.s., který hospodaří na více jak 900 hektarech v okolí obce Olešná na Havlíčkobrodsku, zakoupili novou žlutozelenou soupravu - traktor John Deere 6130M s postřikovačem John Deere M740i. Stroje byly uvedeny do provozu koncem minulého týdne a pustily se rovnou do aplikace postřiku v porostu řepky. Soupravu si můžete prohlédnout na fotografiích i na videu.

SOUPRAVA BYLA K VIDĚNÍ NA DOD HABRY

SOLMILK a.s. se sídlem v Olešné v okrese Havlíčkův Brod hospodaří na více než 900 hektarech, pozemky se nachází v nadmořské výšce více jak 520 m.n.m.m, což je řadí do bramborářské výrobní oblasti. I díky tomu je v podniku věnována velká pozornost právě bramborám, které se pěstují na 123 hektarech a to na sadbu, škrob, chipsy i konzum. Dále se pěstují nejvíce obilniny a řepka ozimá. V rámci živočišné výroby se podnik specializuje na výrobu mléka a výkrm býků, od roku 2009 má podnik i bioplynovou stanici. SOLMILK je velice dobře vybaven i co se týče mechanizace a dlouhodobě spolupracuje s naší firmou. Nyní svůj strojový park doplnil o další dva žlutozelené stroje a to traktor John Deere 6130M a postřikovač M740i, které spolu budou tvořit soupravu. Oficiálně jsme oba stroje předali již v březnu a k vidění byly i na našem DOD na středisku Habry, do provozu byly uvedeny ale až nyní, kdy na polích začaly postřikové práce. Soupravu uvedl do provozu náš produktový specialista Václav Cihlář, vysvětlil především základní údržbu, nastavení a pomohl s ovládáním navigace, která byla pro obsluhu soupravy novinkou. 

 
 Souprava byla k vidění již na DOD Habry (foto Lukáš Král)  Uvedení do provozu proběhlo v dubnu v porostu řepky ozimé

M JAKO MACHR

Oba stoje jsou ve specifikaci M, což znamená standardní výbavu, která je ale komfortní, účinná a přináší sebou i několik prémiových prvků. Traktor 6130M má čtyřválcový motor o objemu 4,5 litrů se jmenovitým výkonem 130 koní a se čtyřmi ventily na válec, vstřikování paliva je vysokotlaké CommonRail. Převodovka je AutoQuad 24/24, který má automatiku řazení stupňů v rámci jedné skupiny a funkci jemného řazení SoftShift. Traktor má odpruženou, poháněnou přední nápravu se samosvorným diferenciálem. Kabina je tichá, komfortní a sedačka je pneumaticky odpružená. Mezi další prvky výbavy patří tři vnější hydraulické okruhy a samozřejmostí je, vzhledem k agregaci s postřikovačem, navigační systém s řídící jednotkou GreenStar 2630 s dotykovým displejem. Postřikovač M740i má polyethylenovou hlavní nádrž 4000 litrů, proplachovací nádrž 400 l, nádrž na přimíchávání chemikálií 55 l a nádrž na mytí rukou 20 l. Záběr ramen je  24/12m se 6 sekcemi. Postřikovač má jako další výbavu například automaticky řiditelnou oj, hydraulické nastavení výšky ramen, stavitelnou nápravu 150 - 210 cm s odpružením a odpružení ramen do kopcovitého terénu.

 
 Záběr ramen je 24 metrů a výška je hydraulicky nastavitelná.  Ramena mají sadu odpružení do kopců.

PODĚKOVÁNÍ

Tímto přejeme nové soupravě a její obsluze spoustu úspěšně odvedené práce a vedení podniku SOLMILK a.s. děkujeme za projevenou důvěru při nákupu techniky.

Bc. Iva Havlová , marketingový koordinátor - Region Východ