Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nový John Deere 6140R v PIAS Suchdol, a.s.

Dnes jsme do podniku PIAS Suchdol, a.s., který hospodaří na více jak 3 300 hektarech západně od Kutné Hory, předali zbrusu nový traktor John Deere 6140R s převodovkou DirectDrive. Traktor se zapojí při senážích v agregaci s pásovým shrnovačem a poté v dopravě s návěsem. Fotografie z předání si můžete prohlédnout v naší galerii.

TRAKTORY JOHN DEERE

Podnik PIAS Suchdol, a.s. se zabývá rostlinnou výrobou na 3 330 hektarech a to pěstováním pšenice, sladovnického ječmene, ozimé řepky a cukrovky. Díky rozsáhlé živočišné výrobě, která zahrnuje chov skotu a prasat, se v podniku ve velké míře pěstují i krmné plodiny jako je kukuřice, vojtěška, trávy a hrách. Na jednom ze středisek podniku je provozováno i opravárenství mechanizace pro vlastní i cizí potřeby. V rámci strojového parku střediska rostlinné výroby převládá co se traktorů týče především značka John Deere a to od starších strojů řady 6020, 6030, 8000, 8020 a 8030 až po Rkové modely - v roce 2013 přistály na dvůr podniku rovnou dva traktory 8335R, nyní je doplní John Deere 6140R s převodovkou Direct Drive, kterou si v Suchdole vyzkoušeli již v našem DEMO 6210R.

 DirectDrive si v Suchdole vyzkoušeli v našem DEMO traktoru.  V roce 2013 zakoupil podnik rovnou dva traktory 8335R.

SKVĚLÁ VÝBAVA

Nový model 6140R jsme předali na středisku v Miskovicích, kde se soustředí většina mechanizace. Traktor od nás převzal agronom podniku pan Ondřej Brant, který plánuje nasazení traktoru při senážích s pásovým shrnovačem o záběru 9 metrů a poté v dopravě s návěsem. Zapojit by se později měl i při setí řepy. Traktor má šestiválcový motor o obsahu 6,8 litru se čtyřmi ventily na válec a turbodmychadlem VGT, jmenovitý výkon dosahuje 140 koní. Systém vnější recirkulace spalin EGR a filtr pevných částic DPF zajišťuje splnění emisní normy. Dvojspojková převodovka DirectDrive nabízí 24 stupňů, které lze v rámci tří skupin A, B a BC řadit pod zatížením buď manuálně, nebo automaticky. Pneumatiky Firestone mají rozměry 600/65R38 a 480/65R28, přední náprava TLS je odpružená. O pohodlí obsluhy se postará prostorná, hydropneumaticky odpružená kabina s horizontálně i vertikálně odpruženou sedačkou, ovládání všech funkcí probíhá přes barevný dotykový displej GS3. Zadní hydrauliku lze ovládat i pomocí tlačítek na blatnících. Mezi další nadstandardní výbavu patří například i panoramatické střešní okno.

 
Zleva: obchodní zástupce Michal Dirbák, servisní technik
Jan Černý, agronom Ondřej Brant, produktový specialista
Václav Cihlář
Dvojspojková převodovka DirectDrive nabízí 24 stupňů, které
lze v rámci tří skupin A, B a BC řadit pod zatížením buď manuálně,
nebo automaticky

PODĚKOVÁNÍ

Traktor do podniku dodal náš obchodní zástupce Michal Dirbák, servisně bude stroj spadat pod naše středisko Ovčáry u Kolína. Tímto vedení podniku děkujeme za projevenou důvěru při nákupu techniky a přejeme spoustu zdárně vykonané práce se stroji John Deere.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor – Region Východ