Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nový kombajn W540 putuje do Ovesné Lhoty

Na našem středisku Habry proběhlo na konci minulého týdne předání sklízecí mlátičky John Deere W540 se svahovým vyrovnání HillMaster. Stroj putuje do Ovesné Lhoty, kde má svou farmu jeho nový majitel pan Martin Šemík. Kombajn jsme dodali i s žací lištou John Deere 620R o záběru 6,1 metrů včetně prodloužení a bočních děličů na řepku.

RODINNÁ FARMA

Pan Martin Šemík má rodinnou farmu v Ovesné Lhotě, která se nachází v okrese Havlíčkův Brod a zemědělství se zde věnoval již jeho otec pan Josef Šemík. V okolí obce a přilehlého Vlkanova a Opatovic obhospodařují Šemíkovi více než 100 hektarů, na kterých pěstují především pšenici, ječmen, řepku a také mák. Ještě minulý rok sklízel pan Šemík svou úrodu se starším kombajnem ve světlém odstínu zelené, když se ale rozhodoval pro novou sklízecí mlátičku, padla volba na zelenožlutou. Nyní má již na dvoře právě model W540 vybavený svahovým vyrovnáním HillMaster a žací lištou o záběru 6,1 metrů, který čeká na své první hektary.

O předání a zaškolení se postaral náš servisní mechanik
Tomáš Semerád.
Kombajn jsme dodali s žací lištou John Deere 620R včetně
prodloužení a bočních děličů pro sklizeň řepky.

MODEL W540

Model W540 spadá do klasické řady W, která nabízí dva pětivytřásadlové a dva šestivytřásadlové modely sklízecích mlátiček ve výkonech 260 - 370 koní. Všechny modely lze dodat jak v klasickém provedení, tak i se svahovým vyrovnání HillMaster, který zajišťuje automatické vyrovnání celého stroje. Právě tímto systémem je vybaven i model W540 pana Šemíka. Motor, který stroj pohání, je šestiválcový o objemu 6,8 litru a disponuje výkonem 260 koní. Převodovka je mechanicky řazená třístupňová s max. rychlostí 24 km/hod. Mlátička je vybavena vytřásadlovou technologií (model W540 má 5 vytřásadel) s dvoububnovým mlátícím a separačním ústrojím. Celková plocha separace včetně plochy vytřásadel činí u tohoto modelu 8,76 m2, celková plocha čistění pak 5,01 m2. Zásobník zrna má objem 8 000 litrů, výsypník má délku 5,2 metrů. Obsluha pak pracuje v pohodlné kabině, která je vybavená odpruženou sedačkou, klimatizací a dotykovým displejem pro ovládání funkcí mlátičky.

PODĚKOVÁNÍ

Tímto děkujeme panu Šemíkovi za důvěru při nákupu tak významného stroje, jakým sklízecí mlátička je. Přejeme spoustu kvalitně sklizených hektarů a bohatou úrodu.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ