Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nový postřikovač John Deere 840i u pana Pokorného

V polovině března jsme předali nový postřikovač John Deere 840i panu Pokornému, který má farmu u zámku Zdonín nedaleko obce Veliby. Nyní je nový stroj, který má záběr ramen 36 metrů a nádrž o objemu 4 000 litrů, plně zapojen do provozu při jarním ošetření porostů v agregaci s traktorem John Deere 6920. V galerii si můžete soupravu prohlédnout přímo na poli.

PŘEDÁNÍ NOVÉHO STROJE

Nový stroj jsme předali na středisku Habry, servisně bude spadat pod středisko Ovčáry. Naši servisní technici z obou středisek vysvětlili základní údržbu, nastavení a ovládání. Postřikovač je velice dobře vybaven - základem je robustní rámová konstrukce s nízkým těžištěm, polyethylenová nádrž o objemu 4000 litrů, dvě pístová membránová čerpadla o výkonu 2x280 l/min a výškově nastavitelná ramena o záběru 36 metrů. Stroj je dále špičkově vybaven moderními technologiemi jako je AutoTrac navigace s dotykovým displejem GreenStar 2630, systém vypínání sekcí SprayerPro, a nebo stabilizace ramen Boom Trac. Další nadstandardní výbavou stroje je například automatické řízení oje, High Speed vzduchové brzdy a pneumatiky 340/85R48.

 
 Předání stroje probíhalo na našem středisku Habry  Postřikovač tvoří soupravu s traktorem John Deere 6920

JARNÍ OŠETŘENÍ POROSTŮ

Na konci března jsme se jeli podívat jak postřikovač pracuje. V době naší návštěvy aplikoval postřik na vzešlý porost pšenice ozimé nedaleko zámku Zdonín, který se nachází v blízkosti obce Veliby. Celkem bude postřikovač ošetřovat zhruba 600 hektarů v této oblasti. Se soupravou jezdil pan Cyrus, který má dlouholeté zkušenosti s menším taženým postřikovačem konkurenční značky s rameny o záběru 20 metrů a nádrží 2 500 litrů. S novým strojem je spokojený, ale musí si zvykat na mnohem větší záběr. ,,36 metrů je něco jiného než 20, ale budeme kamarádi." Dodává s úsměvem. 

 Záběr ramen postřikovače je 36 metrů  Nádrž z polyethylenu má objem 4 000 litrů 

Tímto děkujeme majiteli stroje panu Pokornému za projevenou důvěru při nákupu techniky a obsluze panu Cyrusovi za informace a možnost nafocení. Dále přejeme mnoho úspěšně a bezproblémově odvedené práce.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ