Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nový traktor 8370R v AGRONA Staré Město

Do podniku AGRONA Staré Město, a.s., který hospodaří na zhruba 3 000 hektarech v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí, dodalo naše středisko Helvíkovice počátkem tohoto roku nový traktor John Deere 8370R. Traktor tak doplnil strojový park, který již zahrnuje několik traktorů a samojízdnou řezačku s jelenem ve znaku.

ROSTLINNÁ A ŽIVOČIŠNÁ VÝROBA, BPS

Společnost AGRONA Staré Město, a.s. obhospodařuje necelých 3 000 hektarů půdy, z čehož je asi 2 500 ha orné půdy a 450 hektarů louky. Rostlinná výroba je zaměřené především na pěstování ozimé řepky, obilnin, kukuřice a v menší míře se zde pěstuje i cukrová řepa. Podnik je také jedním z mála pěstitelů paličkovice nachové v ČR, ročně se pěstuje na zhruba 150 hektarech. Sídlo podniku se nachází na okraji obce Staré Město severně od Moravské Třebové, areál je hlavním střediskem mechanizace a rostlinné výroby. Středisko živočišné výroby se nachází v obci Dětřichov, zde probíhá chov dojnic o celkovém počtu cca 350 kusů, v provozu je zde i bioplynová stanice o výkonu 1,4 MW.  Co se týče techniky, je podnik vybaven hned několika stroji s jelenem ve znaku, a to dvěma traktory John Deere 7810 a jedním 8200, v roce 2014 jsme pak dodali dva nové traktory 8335R a 7230R. O sklizeň senáže a siláže se v podniku stará řezačka John Deere 7450 s převodovkou ProDrive. V podniku mají i tři stroje od tuzemského výrobce Bednar FMT a to diskový podmítač Preciser, dlátový pluh Terraland a předseťový kompaktor Swifter. Na začátku tohoto roku pak přibyl do strojového parku další stroj, a to skvěle vybavený nový model traktoru 8370R. V minulosti se na nějakou dobu podnik odklonil k jiné, červené značce traktorů. Po získání ne zrovna uspokojivých zkušeností se ale vrátil ke žlutozelené - tímto za toto rozhodnutí děkujeme a velmi si vážíme návratu k naší značce.

 
 V podniku mají řezačku John Deere 7450.  Nový traktor 8370R při práci se Swifterem.

NOVÝ TRAKTOR S NOVOU PŘEVODOVKOU

Nový traktor 8370R je v podniku již pár měsíců, do práce se zapojil na jaře při předseťové přípravě půdy s kompaktorem Swifter. Aktuálně má natočena okolo 65 mth. Do Starého města jsme se spolu s obchodním zástupcem Pavlem Boštíkem ze střediska Helvíkovice vypravili minulý týden a navštívili jsme mechanizátora podniku pana Petra Sekaninu, se kterým jsme pohovořili o podniku a jeho strojovém vybavení. S traktory John Deere je spokojený a dle jeho slov jsou to nejlepší tahouni na pole. Pohovořili jsme i s obluhou nového traktoru panem Zdeňkem Kronesem. Právě pro pana Kronese je John Deere srdeční záležitost, v podniku již vystřídal několik traktorů a v sezóně obsluhuje řezačku. Nový traktor je vybaven přesně dle jeho představ, nejvíce chválí novou převodovku e23, která je skvělá na těžké polní práce. Spokojený je i s komfortem traktoru díky aktivní sedačce Active Seat, osvětlením i spotřebou. 

Zleva: Obsluha 8370R a řezačky pan Zdeněk Krones, obchodní
zástupce STROM PRAHA a.s. Pavel Boštík, mechanizátor
podniku AGRONA Staré Město, a.s. Petr Sekanina
Nový model 8370R je skvěle vybavený, má výkon 370 koní,
šestiválcový motor o objemu 9 litru, převodovku e23, aktivní
sedačku Active Seat či navigační systém.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Model 8370R je nejsilnější traktor z řady 8R, motor má obchodní označení JOHN DEERE PowerTech PSX, jedná se o šestiválec o objemu 9,0 litru, má 4 ventily na válec a dvě turbodmychadla se standardní a variabilní geometrií lopatek. Plnění emisních norem zajišťuje systém vnější recirkulace spalin EGR a filtr pevných částic DPF. Vstřikování paliva je vysokotlaké Common Rail. Převodovka je zbrusu nová e23, která nabízí řazení 23/11 rychlostí plně při zatížení, max. rychlost je 40 km/h. Traktor má novou komfortní kabinu, aktivní sedačku Active Seat, která zachytává až 90% vertikálních pohybů traktoru. Vybavený je i navigačním systémem. Na traktoru jsou poměrně úzké pneumatiky, v plánu je totiž nasazovat traktor při orbě a tedy jízda v brázdě. Na ostatní polní práce bude traktor osazen dvoumontážemi.

PODĚKOVÁNÍ

Tímto děkujeme podniku AGRONA Staré Město, a.s. za projevenou důvěru při nákupu techniky a přejeme spoustu úspěšně odvedené práce (nejen) se stroji John Deere.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor – region Východ
Foto a video se Swifterem: Archiv podniku