Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nový traktor řady 8R v PIAS Suchdol

V podniku PIAS Suchdol, a.s., který hospodaří na 3 330 hektarech v okolí Kutné Hory, je v provozu více než deset traktorů John Deere. Z řady 8R jsou v podniku od roku 2013 dva modely 8335R a od září tohoto roku přibyl další polní silák z této řady, a to model 8345R. Převážně je nasazován v agregaci s pluhem a právě při orbě jsme jej zastihli nedaleko Poličan.

ORBA NONSTOP

Podnik PIAS Suchdol, a.s. obhospodařuje výměru 3 330 hektarů, na kterých se pěstují převážně obiloviny, řepka a cukrová řepa. Pro zajištění krmivové základny živočišné výroby, která zahrnuje chov skotu a prasat, se v podniku ve velké míře pěstují i krmné plodiny jako je kukuřice, vojtěška, pícniny a hrách. Na jednom ze středisek podniku je v provozu i opravárenství v nově zbudovaných dílnách. Co se týče techniky, převládá zde v rámci traktorů značka John Deere, a to od starších strojů řady 6020, 6030, 8000, 8020 a 8030 až po nové ,,eRkové" traktory 8335R a 6140R. Od září tohoto roku mají v Suchdole ve svém strojovém parku nový model z řady 8R, se skvělou výbavou a předurčením pro těžké polní práce. Nasazován je především v agregaci se sedmiradličným pluhem a aby se stihlo zorat to co je potřeba, jede orební souprava nonstop.

Nový traktor 8345R jsme zastihli nedaleko Poličan na Kutnohorsku v agregaci se sedmiradličným pluhem.

VÝKON 345 KONÍ, PŘEVODOVKA E23 A SKVĚLÁ VÝBAVA

Traktor 8345R je výkonově přesně uprostřed řady 8R, má dva slabší a dva silnější bratry. Je vybaven šestiválcovým motorem o objemu 9 litru, motor má dvě turbodmychadla a vstřikování paliva CommonRail. O splnění emisních norem se stará systém vnější recirkulace spalin EGR, filtr pevných částic DPF a systém selektivní katalycké redukce SCR. Traktor je vybaven převodovkou e23, která je plně řazená při zatížení s jemným odstupňováním všech 23 stupňů vpřed a 11 vzad. Nabízí všechny výhody mechanické účinnosti, která je především při těžkých půdních pracích efektivnější, a komfortu automatického řazení. Suchdolský model 8345R je navíc skvěle vybaven, například pracovním osvětlením Deluxe, premiovou kabinou se sedačkou Active Seat či barevným dotykovým displejem. Pro nonstop nasazení při orbě tak nabízí obsluze plný komfort a pohodlí.

PODĚKOVÁNÍ

S naší firmou spolupracuje PIAS Suchdol, a.s. již několik let. Obchod zajišťuje náš prodejce pro Kolín a Kutnou Horu Michal Dirbák, servis pak poskytuje naše středisko Ovčáry. Tímto velice děkujeme vedení podniku za důvěru při nákupu techniky a přejeme dobře odvedenou práci (nejen) s technikou John Deere.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ