Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Obchodní školení na nové řezačky řady 8000

Celý minulý týden probíhalo v Choťovicích na Kolínsku obchodní školení na novou řadu samochodných řezaček 8000. Každá skupina prodejců se školila dva dny a to v rámci několika částí, které se týkaly jak teorie, tak praktických zkušeností ze zahraničí, porovnání se starší řadou či konkurencí a ukázek přímo na stroji - našeho DEMO modelu 8300i. 

TEORIE I PRAKTICKÉ UKÁZKY

Rozsáhlé školení se konalo v hotelu Na Farmě a to jak v konferenční místnosti, kde se promítaly prezentace o vývoji a konstrukčním řešení jednotlivých komponentů řezaček řady 8000, tak v hale, kde byl přistaven náš zbrusu nový DEMO model 8300i spolu s řezačkou ze starší řady 7280. Školení vedli naši produktový specialisté na sklizňovou techniku Roman Novotný a Ing. Filip Nikl, do Choťovic přizvali i kolegy ze zahraničí Martina Neuburgera a Petra Lauera, kteří se přímo účastnili vývoje řezaček 8000 a jejich testování ve světě. První koncept nové řezačky vznikl již v roce 2008, od roku 2010 pak projekt oficiálně odstartoval a v roce 2015 byla řada 8000 uvedena do prodeje. Základní myšlenkou bylo uvést naprosto nový, ale plně vyzrálý produkt, který bude dokonale prověřený ve všech podmínkách, ve všech klimatech a ve všech plodinách. Řezačky se testovaly v Evropě, Severní i Jižní Americe i na Novém Zélandě, prošly náročným zkoušením v teplotách -30 až +50 stupňů Celsia a jejich útrobami prošla každá možná plodina. 

Roman Novotný (vlevo) a Martin Neuburger se ujali přednášek
o vývoji, testování a konstrukčním řešení řady 8000.
Popis a ukázky přímo na modelu 8300i zajistil Ing. Filip Nikl
spolu s Petrem Lauerem z výrobního závodu Zweibrücken.

ZAČÁTEK NA ČISTÉM PAPÍŘE

Řezačky se vyrábí v německém městě Zweibrücken, které je zároveň světovým centrem vývoje řezaček John Deere. Probíhá zde kompletní vývoj technologií, produktová podpora i celosvětový testovací program. Vývoj řezaček řady 8000 začal takzvaně na čistém papíře, vše se udělalo zcela nově. Cílem bylo nabídnout ještě lepší produkt, než byla předchozí řada 7000, která ovšem nasadila velmi vysokou laťku a bylo těžké ji překonat. John Deere se tedy zaměřil i na instrukce přímo od zákazníků a snažil se zlepšit následující oblasti: účinnost výkonu, kvalita řezanky, komfort, spolehlivost, trakce a úsporu nákladů. Aby byl stroj co nejspolehlivější, musí být spolehlivý každý jednotlivý komponent, proto si John Deere vyvíjí a vyrábí své vlastní motory, hnací ústrojí, hydrauliku, chladící soustavy, elektroniku i telematiku. Celý stroj je tak plně integrovaný, všechny součástky a komponenty jsou v dokonalé souhře. Řada 8000 obsahuje osm modelů s maximálním výkonem od 380 do 843 koní s celou řadou inovací. Prémiový design je navržen designérem špičkových sportovních vozů. Srdce celé řezačky je řezací buben, který má větší průměr a lze jej vybavit více noži. Nová řezačka rovněž nabízí vyšší hltnost díky většímu otevírání vkládacích válců, materiál má svižnější tok, elektronika je spolehlivější a filozofie ovládání je shodná s ostatními stroji John Deere, ovládací prvky jsou ergonomicky navržené. Motor je uložen podélně, což umožňuje lepší proudění vzduchu a tím i lepší chlazení. Jeho poloha zajišťuje i lepší rozložení hmotnosti. Kabina je vysoce komfortní, vzdušná a má navíc 30% zasklené plochy pro ještě lepší viditelnost na adaptér, komín i odvozy. Velkou novinkou je systém Active Fill Control (AFC) - automatický inteligentní plnící systém, který řidiči ušetří více než 6000 stisknutí tlačítka za den. Pomocí systému HarvestLab, který sleduje vlhkost, výnos a složení, je dosáhováné vysoké kvality řezanky. Zrnový procesor KernelStar se pak postárá o dokonalé zpracování zrna.

Design řady 8000 navrh designér špičkových sportovních 
vozů.
Řada 8000 nabízí velice rychlou přestavbu mezi plodinami díky
integrovanému jeřábku.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ