Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Obměna pásového traktoru na Kačině

Tento týden na našem středisku Habry proběhlo oficiální předání nového čtyřpásového traktoru John Deere 9620RX do podniku ZOS Kačina, a.s., který jej pořídil jakožto obměnu za pásový traktor 9630T z roku 2011. Nový traktor bylo možné vidět již na výstavě Techagro, kde byl součástí naší expozice. Nyní je již plně zapojen do práce.

KOUPĚ NA ZÁKLADĚ ÚSPĚŠNÉHO PŘEDVÁDĚNÍ

S podnikem ZOS Kačina, a.s. naše firma spolupracuje již řadu let. Obchodně spadá pod středisko Habry, servis strojů pak poskytuje naše servisní středisko Ovčáry. Podnik má sídlo v obci Svatý Mikuláš nedaleko Kutné Hory, a to přímo naproti zámku Kačina. Hospodaří na 4 650 hektarech orné půdy, na nichž se pěstuje především pšenice, ječmen, ozimá řepka, kukuřice, rané brambory, cukrová řepa, zelenina a pícniny. Živočišnou výrobu zahrnuje chov dojnic, býků ve výkrmu a prasat. Podnik také provozuje bioplynovou stanici o výkonu 1,6 MW. Ze stáje John Deere v podniku pracuje hned několik strojů - traktory 6230, dva modely 6150M, 6115M a 6120M. Od roku 2015 pak samojízdná řezačka 7480 a ještě donedávna zde byl v provozu pásový traktor John Deere 9630T. Tento model z roku 2011 nyní nahradil čtyřpásový traktor John Deere 9620RX. Vedení podniku se pro tuto novou koncepci rozhodlo na základě úspěšného předvádění, které jsme uskutečnili s naším demo traktorem v roce 2016. K rozhodnutí pro čtyřpásovou konstrukci přispěl mimo jiné i fakt, že traktor vzhledem k šířce do 3 metrů nepotřebuje doprovodné vozidlo pro přejezdy. 

Pro nový traktor si jako vždy osobně přijel ředitel a předseda představenstva podniku Ing. Milan Kasal (uprostřed), vlevo náš prodejce
Michal Dirbák a vpravo vedoucí divize Jiří Novotný.

JOHN DEERE 9620RX

Model čtyřpásového traktoru John Deere 9620RX má šestiválcový motor o objemu 15 litrů, který dosahuje jmenovitého výkonu 620 koní, s navýšením pak 670 koní. Převodovka je elektronicky ovládaný Power-Shift  s 18-ti rychlostmi vpřed a 6-ti vzad. Rám stroje je velice masivní, vyrobený z odolné ocele a má zesílené uchycení přední i zadní nápravy. Řešení pásových jednotek s optimální polohou kladek maximalizuje kontakt s povrchem pro dosažení té nejlepší trakce a flotace. Konstrukce se dvěma středovými kladkami pomáhá eliminovat vibrace jejich odkloněním od nápravy. Kabina je vysoce komfortní, ovládání stroje a jeho funkcí probíhá prostřednictvím barevného dotykového monitoru. Traktor je navíc vybaven novým přijímačem Star Fire 6000 a aktivací naváděcího systému AutoTrac.

PODĚKOVÁNÍ

Tímto děkujeme vedení podniku ZOS Kačina, a.s. za možnost vystavení traktoru na výstavě Techagro 2018, dále moc děkujeme za dlouholetou spolupráci a přejeme spoustu úspěšně odvedené práce s novou technikou. 

Autor: Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ
Foto: Ing. Lešek Podhorský, specialista marketingu
        Jiří Novotný, vedoucí divize