Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Orba s novým 6170M v podniku VÚCHS Rapotín

Tento rok na jaře dodalo naše středisko Šumperk nový traktor John Deere 6170M do podniku VÚCHS Rapotín, s.r.o., který obhospodařuje přes 930 hekratů a provozuje rostlinnou i živočišnou výrobu. Traktor zde nasazují především při orbě s pětiradličným pluhem, v agregaci se secím strojem a také v dopravě. 

PODNIK VÚCHS RAPOTÍN, s.r.o.

Podnik VÚCHS Rapotín, s.r.o. je dceřinnou společností Výzkumného ústavu pro chov skotu, s.r.o. Hospodaří na 930 hektarech, z čehož je 600 hektarů orné půdy. Na nich společnost pěstuje v rámci své rostlinné výroby především řepku jarní, ječmen jarní sladovnický, pšenici potravinářskou, ječmen ozimý potravinářský a kukuřici na siláž i na zrno. Zbytek výměry zahrnují louky a pastviny. Co se týče živočišné výroby, chovají v Rapotíně 700 kusů skotu a 200 kusů ovcí. Podnik se také podílí na experimentech v rámci řešení výzkumných projektů své mateřské společnosti. Ve strojovém parku je v provozu již několik strojů značky John Deere, a to sklízecí mlátička T550, traktory 6830 Premium a 6534. Pro nový traktor John Deere 6170M se v podniku rozhodli především na základě spokojenosti se servisem a kvalitou strojů John Deere, přispěla i nepříliš dobrá zkušenost s jinými značkami. Traktor dodalo naše středisko Šumperk prostřednistvím prodejce zemědělské techniky Víta Žaitlika, Dis.

   

TECHNICKÉ PARAMETRY TRAKTORU

Traktor 6170M je nejsilnější model z řady 6M, má šestiválcový motor o objemu 6,8 litru a jmenovitý výkon dosahuje 170 koní. Motor je vybaven turbodmychadlem VGT, vstřikováním paliva CommonRail a emisních norem je dosahováno díky systému vnější recirkulace spalin EGR a filtru pevných částic DPF. Převodovka je AutoQuad 20/20 s automatikou řazení 4 stupňů pod zatížením. Obsluha traktoru si chválí především spotřebu traktoru, vyzdvihuje i pohodlí v kabině, které je díky lepší nízkofrekvenční sedačce vyšší než u traktorů jiné značky s odpruženou kabinou. Tímto děkujeme za důvěru v nás vloženou při nákupu techniky a přejeme spoustu úspěšně odvedené práce.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ
Foto: Vít Žaitlik, Dis., prodejce zemědělské techniky - středisko Šumperk