Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Otevření muzea veteránů v Radovesnicích II

Tuto sobotu 10. října 2015 bude pro veřejnost slavnostně otevřeno Muzeum veteránů Radovesnice II, ve kterém je více než 400 exponátů - historických traktorů, motorek, nákladních automobilů a dalších strojů. Již ve středu se zde konala prohlídka pro zvané hosty a právě z ní Vám přinášíme malou ukázku, jak to v muzeu vypadá a jaké (žlutozelené) traktory tam lze vidět.

213 MOTOCYKLŮ, 72 TRAKTORŮ, 4 NÁKLADNÍ AUTA,....

Příprava muzea započala již v roce 2010, kdy začal zakladatel Ing. Bohumil Vokál spolu s členy rodiny shromažďovat exponáty. Výsledkem pětileté práce je velká sbírka historické techniky o celkovém počtu přes 400 strojů - především motocyklů, traktorů, nákladních aut, stabilních motorů a dalších zemědělských strojů a nářadí. Muzeum je umístěno v budovách původního velkostatku a všechny prostory prošly značnou rekonstrukcí. Muzeum se nachází v areálu podniku AGRO Radovesnice II, který je naším významným zákazníkem a letos od nás zakoupil kloubový traktor John Deere 9420R. Při středečním otevření muzea pro zvané hosty byl k vidění i tento zbrusu nový stroj, který je jedním z mála zástupců této řady v ČR. 

Vchod do areálu, v pozadí kloubový traktor John Deere 9420R. Zakladatel muzea Ing. Bohumil Vokál.

TŘI Z AMERIKY, JEDEN Z MANNHEIMU

V expozici muzea se nachází především stroje domácí výroby, ale velká část je věnovaná i zahraniční technice. A právě zde jsou k vidění čtyři traktory John Deere - tři vyrobené v Americe a jeden z německého Mannheimu. Model A a B jsou traktory vyráběné mezi 30. a 40. léty, oba jezdí na olovnatý benzín nebo petrolej a oba jsou do muzea dovezeny z farmy na americkém Středozápadě. Z USA pochází i třetí traktor John Deere AR, který má oproti dvěma předchozím již klasickou přední nápravu. Čvrtý exponát je John Deere - Lanz 710 - traktor, který byl vyráběn na konci 60. let v Mannheimu poté, co koncern Deere and Company převzal firmu Lanz, která se dostala do ekonomických potíží.

Nejstarší z exponátů John Deere - model A. Model AR a John Deere Lanz 710.

OTEVŘENÍ JIŽ TUTO SOBOTU

Muzeum veteránů Radovesnice II je plné krásné techniky, doplněné o stylovou výzdobu a doplňky. Prohlédnout si celou expozici máte šanci již tuto sobotu 10.10.2015 od 10:00, více informací získáte na webových stránkách muzea (po kliknutí na obrázek):

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ