Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pásový shrnovač KUHN Merge Maxx 902 v akci

Senáže se na Vysočině pomalu rozbíhají a do akce se nasazují i revoluční pásové shrnovače Kuhn Merge Maxx, kterých máme v našem regionu Východ hned několik. My jsme zachytili stroj pana Ing. Pavla Francla v agregaci s traktorem John Deere 6910, který je akutálně na službách v podniku ZOD Kámen a shrnuje posečené žito na rovnoměrné řádky pro samochodnou řezačku.

VYSOKÝ VÝKON A ŠETRNÝ SBĚR

Ing. Pavel Francl, který dlouhodobě spolupracuje s naším střediskem Habry, zakoupil pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx 902 na konci března tohoto roku. Shrnovač bude nasazovat nejen na svých pozemcích, ale i na službách v okolních podnicích. My jsme stroj zachytili při shrnování posečeného žita v podniku ZOD Kámen, kde již běží senáže naplno. Sečení probíhá s žací trojkombinací, následuje shrnování Merge Maxxem a připravené řádky ihned sklízí samochodná řezačka. Merge Maxx je díky svému vysokému výkonu a šetrnému způsobu sběru důležitým prvkem celé senážní linky. Se záběrem 9 metrů a schopností shrnout enormní množství hmoty, minimálním znečištěním sklízené hmoty půdou či kameny a vytvoření rovnoměrného řádku je ideální volbou pro podniky s bioplynovou stanicí či živočišnou výrobou. 

 Merge Maxx 902 v agregaci s traktorem John Deere 6910.  Hmota je šetrně, ale efektivně sbírána ze záběru 9 metrů.

OSM VARIANT UKLÁDÁNÍ ŘÁDKU

Merge Maxx 902 jezdil v době focení v agregaci s traktorem John Deere 6910, který se svými 140 koňmi splňuje výkonnostní požadavek tohoto devítimetrového shrnovače. Řádek byl ukládán středově, což je jedna z osmi možností Merge Maxxu. Střední shrnovací jednotka je v tomto případě zvednutá, vnější shrnovací pásy se otáčejí směrem doprostřed a vytvářejí středový řádek uprostřed stroje. Aby byl řádek rovnoměrný, je stroj opatřen patentovaným vodicím systémem, kdy vodicí prsty rovnoměrně navádějí hmotu ze sběrače na pás. Další výhodou pásové shrnování je minimální zněčištění sklízené plodiny půdou a kameny a to tím, že shrnovač nevláčí hmotu po zemi, ale dopravuje ji na pásu. Více informací o výhodách Merge Maxxu NAJDETE ZDE.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ