Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předání pásového traktoru 9570RT v ZOD Potěhy

Včera jsme našemu významnému zákazníkovi podniku ZOD Potěhy předali pásový traktor John Deere 9570RT spolu s diskovým podmítačem Atlas AM 12 000, slavnostního předání se zúčastnil předseda podniku Ing. Josef Hlava CSc. i předseda představenstva naší společnosti JUDr. Ing. Ladislav Bednář. Na fotografiích si můžete prohlédnout předání soupravy i první uvedení do provozu.

ŽLUTOZELENÝ STROJOVÝ PARK

Podnik ZOD Potěhy má výměru zemědělské půdy zhruba 3300 hektarů, na kterých pěstují obiloviny, řepku, kukuřici na zrno i siláž a také cukrovou řepu. Zabývá se i živočišnou výrobou a to chovem Holštýnského skotu a prasat. Družstvo dlouhodobě spolupracuje s naším střediskem Habry a ve strojovém parku jasně dominuje žlutozelená, podnik má více než desítku traktorů John Deere a sklízecí mlátičky má čtyři -  nedávno jsme dodali zbrusu nové S680. Nyní jsme do podniku dodali vlajkovou loď - pásový traktor John Deere 9570RT. Tedy ten vůbec nejsilnější pásový traktor z výrobního programu John Deere. Spolu s traktorem bylo objednáno i nářadí od tuzemského výrobce Bednar FMT a již nyní se do podmítek může zapojit diskový podmítač Atlas AM 12 000. Zanedlouho ještě dodáme dlátový pluh Terraland T0 6000. Slavnostní předání soupravy se konalo v areálu podniku v Potěhách a zúčastnil se jej jak předseda podniku Ing. Josef Hlava CSc., tak i předseda představenstva naší společnosti JUDr. Ing. Ladislav Bednář, který je zároveň majitelem společnosti Bednar FMT.

 
Účastníci předání-zleva:mechanizátor podniku Ing. František
Popílek, obsluha traktoru Jiří Šindelář, servisní mechanik
Tomáš Semerád, předseda ZOD Potěhy Ing. Josef Hlava CSc.,
vedoucí obchodu Josef Hamsa, předseda představenstva
STROM PRAHA a.s. a majitel Bednar FMT 
JUDr. Ing. Ladislav Bednář.
 
Předseda představenstva ZOD Potěhy Ing. Josef Hlava CSc. v 
kabině pásového traktoru.

NEJSILNĚJŠÍ PÁSOVÝ TRAKTOR JOHN DEERE

Model 9570RT je nejsilnější traktor na pásech od značky John Deere. Má motor Cummins o objemu 15 litrů s turbodmychadlem VGT a jmenovitým výkonem 570 koní. Převodovka je zdokonalená e18 s 18ti stupni vpřed a 6ti vzad, tedy PowerShift s funkcí řízení výkonu EM. Pásový podvozek má ocelový rám s pneumatickým odpružením pásových jednotek a pomocným rámem vodících kol, pásy o šířce 900 mm jsou od firmy Camoplast typ Durobuilt 6500 v novém, silnějším provedení. Kabina je zcela nová CommandView III Premium se vzduchem odpruženou sedačkou. Ovládání funkcí traktoru a navigace, jíž je potěžský 9570RT vybaven, probíhá prostřednictvím dotykového displeje CommandCenter.

 
Pásy o šířce 900 mm od firmy Camoplast typ Durobuilt 6500.   Zdokonalená převodovka e18 s 18ti stupni vpřed a 6ti vzad.

DISKOVÝ PODMÍTAČ O ZÁBĚRU 12 METRŮ

Pásák se hned zapojí do podmítek a to s diskovým podmítačem Atlas AM 12 000 od výrobce Bednar FMT. Jedná se o tažený širokozáběrový podmítač krátké koncepce určený k obrovským denním výkonům, který zvládne podmítku až do 16 cm pracovní hloubky i s větším množstvím rostlinných zbytků. Podmítač má zubaté disky o rozměru 620 × 6 mm, na tomto modelu je jich celkem 96 a všechny jsou uloženy v axiálních kuličkových, bezúdržbových ložiskách. Pracovní šířka je, jak již název napovídá, 12 metrů a i tento záběr lze složit do přepravní šířky 3 metry díky systému Bar-Lock.  

Po předání se souprava hned pustila do práce a náš servisní 
mechanik se postaral o vysvětlení provozu i údržby.
Rozkládání z přepravní polohy o šířce 3 m do pracovní polohy,
která má záběr 12 m.

PODĚKOVÁNÍ

Tímto bychom chtěli podniku ZOD Potěhy poděkovat za dlouholetou spolupráci a nyní především za důvěru při tak významné investici. Přejeme bezproblémový provoz obou strojů.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ