Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předání sklízecí mlátičky W440 do AgroHonz

Minulý týden jsme na našem servisním středisku Ovčáry předávali sklízecí mlátičku John Deere W440 s žací lištou 319R o záběru 5,7 metrů, a to do podniku AgroHonz s.r.o. se sídlem v Kolíně. Model W440 je určený pro menší farmáře, kteří si svou úrodou chtějí sklízet sami se spolehlivým, nenáročným, ale přesto výkonným strojem. Prohlédněte si jej v naší fotogalerii.

JEDNODUCHÝ, ALE VÝKONNÝ

Modely W330 a W440 se v zelenožlutém kabátě John Deere začali prodávat v minulém roce, jejich výroba probíhá ve spolupráci s firmou Sampo Rosenlew ve Finsku. Díky své jednoduché konstrukci jsou nenáročné na údržbu a ovládání, ale přesto nesou řadu moderních a komfortních prvků, díky kterým dokáží sklidit zrno špičkové kvality celé řady plodin. Mlátící buben má dle modelu dva rozměry, a to 1110  a 1330 mm. Jeho velký průměr a hmotnost zajišťují vysokou kvalitu zrna bez poškození. Model W330 je navíc standardně vybaven předmlátícím bubnem (PTC), který zvyšuje výkonnost mlátícího ústrojí a plynulost toku materiálu do hlavního bubnu, a to až o 20 %. Model W440 lze tímto bubnem volitelně vybavit. Vytřásadlový systém je osvědčený a má buď pět (W330), nebo šest (W440) vytřásadel. Komfort a příjemné pracovní prostředí zajišťuje pohodlná, tichá kabina s intuitivním ovládáním všech funkcí mlátičky.

Model W440, který jsme předali do podniku AgroHonz s.r.o., je
vybaven žací lištou 319R o záběru 5,7 metrů.
V kabině je na rohovém sloupku umístěný barevný dotykový
displej pro ovládání funkcí mlátičky.

MODEL W440

Model W440, který jsme v Ovčárech předávali, je nejsilnějším strojem z ,,malé" řady W. Má šestiválcový motor o objemu 7,4 litru s maximálním výkonem 253 koní. Pohon zajišťuje hydrostatická převodovka se třemi stupni mechanicky řazenými. Mlátící buben je široký 1330 mm a má 8 mlatek, vytřásadlový systém je vybavený šesti vytřásadly z nerezové oceli. Velká plocha spodního síta minimalizuje ztráty a nastavitelná deska síta pak zaručuje čistuto zrna i v náročnějších podmínkách. Výkonnost mlátičky podporuje i jedinečný domlacovač a separátor. Zásobník zrna je tohoto konkrétního stroje 7 600 litrů, mlátička je také vybavená drtičem slámy s 52 noži. Žací lišta, kterou jsme dodali i s podvozkem, nese označení 319R a má záběr 5,7 metrů. 

PODĚKOVÁNÍ

Sklízecí mlátičku jsme do podniku dodali prostřednictvím pana Michala Dirbáka - obchodního zástupce pro Kolín a Kutnou Horu. Předali jsme ji na středisku v Ovčárech do rukou budoucí obsluhy panu Zámyslickému, o předání a zaškolení se postaral náš servisní mechanik Tomáš Semerád. Tímto velice děkujeme vedení podniku AgroHonz s.r.o. za důvěru v nás vloženou při nákupu tak důležitého stroje a přejeme spoustu úspěšně a kvalitně sklizených hektarů.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ