Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předání zahradního traktoru X950R do Golčova Jeníkova

Do města Golčův Jeníkov, které se nachází na hlavní trase mezi Čáslaví a Havlíčkovým Brodem, jsme minulý týden dodali zahradní traktor pro profesionální použití John Deere X950R. Traktor bude spolu s modelem X305R, který mají v Jeníkově od roku 2013, nasazován při údržbě travnatých ploch ve městě i v přilehlých obcích. 

TRAKTOR I SEKAČKY JOHN DEERE

Město Golčův Jeníkov se nachází v okrese Havlíčkův Brod v kraji Vysočina, má více než 2 600 obyvatel a pod město spadá šest okolních vesnic. Nachází se zde například Golčova tvrz ze 17. století, dva kostely, synagoga či židovský hřbitov. Město zajišťuje prostřednictvím svých technických služeb údržbu travnatých ploch a sjízdnost komunikací, a to i s několika stroji značky John Deere. Od roku 2009 je zde ruční sekačka JS63VC, v roce 2013 pak přibyla další sekačka R47VE a zahradní traktor X305R, které jsou k dipozici především pro potřeby základní a mateřské školy. Minulý rok jsme dodali ještě dvě sekačky R54V a R47VE, letos pak strojový park doplnil právě X950R spolu se sekačkou R43S.

Spolu s traktorem X950R jsme dodali i sekačku R43S. Hned po předání proběhlo zkušební sečení.

PROFESIONÁLNÍ STROJ

Všechny stroje John Deere dodalo do města Golčův Jeníkov naše středisko Habry prostřednictvím obchodního zástupce Ing. Aleše Hejkala, který se specializuje na zahradní a komunální techniku. Nový profesionální traktor X950R jsme předali v areálu technických služeb do rukou obluhy pana Rudolfa, předání se zúčastnil i starosta města Mgr. Vlastimil Marušák, místostarosta Bc. Miroslav Mrkvička a vedoucí technických služeb Jindřich Jirák. Co se týče vybavení traktoru, má dieslový motor o výkonu 18 kW, hydrostatickou převodovku a je schopen rychlosti až do 16 km/h. Zajímavý je rovněž zadní výhoz a sběrací koš o objemu 570 litrů. Záběr žacího ústrojí je 122 mm, má přesný střih při velmi nízkém i velmi vysokém porostu. Jeníkovský model má ve výbavě i ochranný rám či nastavitelnou sedačku. Tímto děkujeme za spolupráci a přejeme spoustu úspěšně odvedené práce s novým strojem.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ