Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předseťová příprava se Swifterem v EKOPROGRESU

V podniku EKOPROGRES, s.r.o. se sídlem v Třebovli na Kolínsku zakoupili v loňském roce kompaktor Swifter SE 12000, který dodalo naše střediska Habry. Aktuálně se tento dvanáctimetrový stroj v agregaci s pásovým traktorem John Deere 9630T zapojuje do jarní předseťové přípravy půdy před setím, za sebou má zhruba okolo 600 hektarů a dle slov obsluhy pracuje stroj ke spokojenosti všech.

SKLÁDÁNÍ STROJE SMĚREM DOPŘEDU USNADNILO PŘEPRAVU

Podnik EKOPROGRES, s.r.o. obhospodařuje okolo 2 200 hektarů půdy v okolí Kolína, Kutné Hory i Prahy-Východ. V rámci rostlinné výroby se zde pěstují především obilniny, řepka a kukuřice. Minulý rok vedení podniku rozhodlo o koupi předseťového kompaktoru za pásový traktor John Deere 9630T a volba padla na Swifter SE se záběrem 12 metrů. Zpočátku se uvažovalo ještě o větším záběru, ale přepravní rozměry u modelů SM (14, 16 a 18 m) by na velmi úzkých silničkách, které v oblasti převažují, mohly být problematické. Modely s označením SE mají konstrukci skládání stroje směrem dopředu a přepravní rozměry jsou vhodné i do takto členitého terénu.

 

Díky skládání stroje dopředu jsou přejezdy bezproblémové.

Pan Jaroslav Novák je s prací kompaktoru velice spokojený.

PŘÍPRAVA SEŤOVÉHO LŮŽKA JEDNÍM PŘEJEZDEM

Stroj dodalo naše středisko Habry již na konci roku 2014, ale do pole vjel až letos a to v rámci jarní předseťové přípravy půdy. Nyní má za sebou již 600 hektarů a dle slov obsluhy pana Jaroslava Nováka pracuje velice dobře a bezproblémově. V době naší návštěvy pracoval Swifter na poli, které bylo po sklizni podmítnuto diskovým podmítačem a poté zpracováno radličkovým kypřičem. Jediný přejezd Swiftera stačil k tomu, aby byla půda připravena k setí. Pan Novák je s prací kompaktoru velice spokojený: ,,Je to paráda, nemá to chybu.“ Dodává, že se stroj vůbec neucpává a lze s ním jezdit i 15 km/h.

 
 Během jediného přejezdu je půda připravená k setí  Kompaktor se dle slov obsluhy vůbecv neucpává

VIDEO

DALŠÍ STROJE ZE STÁJE BEDNAR

Koncem roku 2014 zakoupili v podniku EKOPROGRES, s.r.o. ještě další stroj ze stáje Bednar FMT a to diskový podmítač ALTAS AO 6000, který bude předmětem jedné z dalších reportáží z našeho regionu. Tímto děkujeme za projevenou důvěru a přejeme spoustu úspěšně zpracovaných hektarů se stroji Bednar. 

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ