Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předváděcí Omega OO 6000L v akci

V srpnu jsme rozjeli DEMO Tour s novým secím strojem Omega OO 6000L od tuzemského výrobce Bednar FMT. Předváděcí souprava se zkušenou obsluhou založila porosty přímo na farmách našich zákazníků, nyní si můžete prohlédnout fotografie a video ze zastávky ve Středočeském kraji.

NOVÁ, LEHČÍ KONCEPCE

Nový secí stroj s plastovým zásobníkem Omega OO 6000L je v portfoliu značky Bednar FMT od roku 2017 a vyznačuje se především lehkou a robustní konstrukcí, precizní předseťovou přípravou, přesným uložením osiva a pohodlnou kalibrací výsevku. Je určený pro výsev různých typů plodin s meziřádkovou vzdáleností 12,5 nebo 16,5 cm, a to jak v konvenčním systému zpracování půd, tak i v minimalizačním nebo pro přímý výsev do strniště. Secí stroj díky systému systému PSP (Precise Seed Placement) ukládá prostřednictvím diskových secích botek osivo do identické výsevní hloubky v celé šířce stroje a jednotky dokonale kopírují terénní nerovnosti.

Secí stroj jsme zákazníkům zapůjčili včetně traktoru a obsluhy. Omega nabízí přesné uložení osiva do identické hloubky
 
Vzrostlý porost řepky založený s výsevkem 2,3 kg/ha při
předvádění Omegy OO 6000L ve Středočeském kraji. 
Založení porostu 15.8.2017, foto porostu z 29.09.2017.
Detailní pohled na rostlinu a kořenový systém. Díky precizní 
předseťové přípravě díky diskům o průměru 460 mm a
coulterové sekci je vytvořeno optimální seťové lůžko.
 
DEMO TOUR 2017

DEMO Tour soupravy secího stroje Omega OO 6000L a traktoru John Deere probíhala po celém území České republiky. V našem regionu Východ jsme Omegu předvedli u několika zemědělců, v tomto článku můžete vidět fotografie a video ze zastávky ve Středočeském kraji. Zde se zakládal porost řepky ozimé, a to 15.8.2017 s výsevkem 2,3 kg/ha. Souprava jezdila rychlostí okolo 11 km/hod. V naší galerii a na fotografiích výše je zachycen již vzrostlý porost z 29.09.2017. Zákazník byl s prací stroje i výsledným porostem velice spokojený.


Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ