Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předváděcí ReX v našem regionu Východ

Tento rok probíhalo po celé ČR předvádění traktoru řady 9RX se zbrusu novou čtyřpásovou konstrukcí, a to nejsilnějšího modelu 9620RX. Ukázal se i u několika zákazníků v našem regionu Východ, své tahové vlastnosti u nich předváděl především při podzimních podmítkách. Nyní si traktor můžete prohlédnout při práci ve fotogalerii z Kutnohorska.

ČTYŘPÁSOVÁ KONSTRUKCE

Traktory řady 9RX byly pro Českou republiku představeny jako horká novinka pro rok 2016. Navrženy byly pro maximální tahový výkon pro práci s tím největším nářadím, čtyři pásové jednotky rovnoměrně rozloží hmotnost a vytvoří otisk větší než u jakéhokoliv kolového traktoru, což má za následek nejen lepší přenos výkonu na podložku, ale i minimalizaci utužení půdy. Také se snižuje riziko vzniku hlubokých kolejí. Zároveň ale se svou celkovou šířkou 2,98 m (s pásy o rozměru 762 mm) splňují předpisy pro provoz na silnicích bez doprovodného vozidla. Řada 9RX nabízí čtyři modely od výkonu motoru 470 až 620 koní, do DEMO režimu jsme zvolili rovnou ten nejsilnější - tedy 9620RX.

V regionu Východ si nový čtyřpásový traktor vyzkoušeli zákazníci
především při podzimních podmítkách.
Úhel natočení kloubového podvozku je 420 a příčným
naklopením 150.

TECHNICKÉ PARAMETRY 9620RX

Srdcem traktoru je motor Cummins o objemu 15 l a jmenovitém výkonu 620 koní, maximální výkon pak dosahuje 670 koní. Převodovka je nová e18 se systémem Efficiency Manager. Převodovka má 18t rychlostí vpřed a 6 vzad, které řadí pro dosažení požadované rychlosti automaticky, na výběr je ale i manuální režim. Masivní třídílný ocelový rám má zesílené uchycení přední i zadní nápravy, zesílená ložiska středního čepu a maznici řídících pístnic. Řešení pásových jednotek s optimální polohou kladek maximalizuje kontakt s povrchem pro dosažení té nejlepší trakce a flotace. Konstrukce se dvěma středovými kladkami pomáhá eliminovat vibrace jejich odkloněním od nápravy. Kabina je vysoce komfortní, ovládání stroje a jeho funkcí probíhá prostřednictvím barevného dotykového monitoru. 

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ