Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předváděcí samojízdný postřikovač R4040i

V září jsme v našem regionu Východ měli k dispozici předváděcí model evropského samojízdného postřikovače John Deere R4040i, který jsme předvedli u několika potenciálních zájemců. V našem článku si můžete prohlédnout postřikovač v akci na Žďársku, kde se aplikoval postřik na ochranu porostu řepky ozimé.

POSTŘIKOVAČ PRO EVROPSKÉ PODMÍNKY

Řada samochodných postřikovačů R4040i byla uvedena na trh v roce 2015, aby navázala na velice úspěšný model evropského postřikovače 5430i, řadu prvků ale přebírá z úspěšných amerických samochodných postřikovačů. Postřikovač má motor John Deere o objemu 6,8 litru s maximálním výkonem 255 koní. Pojezd zajišťuje nezávislý hydrostatický pohon všech čtyř kol se dvěma tandemovými čerpadly, všechna čtyři kola mají nezávislé pneumatické odpružení. Stroj má také hydraulické nastavení rozhodu kol, a to od 187 do 257 cm. Ramena jsou vyrobena z vysokotažné oceli, objem hlavní nádrže je 4 000 litrů, její dno je strmě vysvahováno a míchání probíhá pomocí 4 hydroinjektorů.  Stroj je osazen kabinou z traktorů 5R, pracovní osvětlení je xenonové, osvětlení ramen je LED. V kabině má obsluha ten největší komfort, stroj ovládá multifunkční pojezdovou pákou a barevným dotykovým displejem, který ovládá veškeré funkce postřikovače a rovněž i inteligentní systémy jako například satelitní navigaci AutoTrac či systém BoomTrac PRO se třemi senzory pro plně automatické ovládání výšky ramen.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor – region Východ