Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předvádění techniky na tepelnou likvidaci plevele

Minulý týden jsme uspořádali ve Ždírci nad Doubravou předvádění techniky na tepelnou likvidaci plevele v komunální oblasti, kterého se účastnili naši pozvaní zákazníci. Připravena byla jak teoretická část, tak přímo praktické ukázky. Na fotografiích a na videu si můžete prohlédnout jak akce probíhala

PŘEDSTAVENÍ TECHNOLOGIE

Seminář Tepelná likvidace plevelů v komunální sféře jsme pro naše zákazníky naplánovali na několika místech po celé ČR. Ve Ždírci nad Doubravou se seminář uskutečnil 10.8.2017, a to především pro zákazníky našeho střediska Habry. Akci zahájil společný oběd a poté teoretická část, kde byla technologie podrobně představena. Zařízení na tepelnou likvidaci plevele od německého výrobce Adler představil Ing. Radek Sláma z firmy HS+. Prezentoval zde dva typy zařízení, a to ručně vedený model ADLER Heater 500, který je určený k nehlučné tepelné likvidaci plevelů prostřednictvím infračerveného záření a elektropohonu. Dále pak model ADLER Heater 1000, který lze použít k tepelnému ošetření velkých ploch po upnutí na nosič - v našem případě na kompaktní traktor John Deere 2036R, který návštěvníkům představil náš obchodní a produktový manažer Ing. Eduard Šebenda.

Oba modely si mohli návštěvníci prohlédnout přímo v akci, nasazeny byly při tepelném ošetření chodníků ve Ždírci nad Doubravou.

PRAKTICKÉ UKÁZKY

Po teoretické části následovaly praktické ukázky strojů. Připraveny byly oba modely - ručně vedený Heater 500, nesený model Heater 1000 byl agregován s kompaktním traktorem John Deere 2036R. Předvedení strojů probíhalo na chodnících a parkovišti ve Ždírci, demonstrováno bylo jak samotné tepelné ošetření, tak i snadná manipulace, možnost zajetí až k okrajům obrubníků či situace, kdy se s nahřátým strojem najede na papírové a plastové odpadky. Tepelná likvidace je dlouhodobý proces, k odumření a uschnutí rostlin dojde během 2-3 dnů -  jedná o ekologický proces 100% bez chemie. Doporučeno je rovněž aplikaci opakovat několikrát ročně, aby došlo k úplnému zničení semen plevele. Pokud vás technologie zaujala, kontaktujte svého obchodního zástupce ZDE.

Ing. Iva Vančurová, marketingový koordinátor - region Východ