Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předvádění techniky v roce 2015

Na našich střediscích v regionu Východ se intenzivně věnujeme předvádění techniky přímo v podmínkách zákazníků, kde se nejvíce projeví vlastnosti a užitná hodnota daného stroje tam, kde by jej zemědělec nasazoval. V roce 2015 jsme rozjeli dvě DEMO tour, pokračovali v testování technologie Strip till, předváděli nové i osvědčené metody zpracování půdy a v obcích jsme nasadili i profesionální zahradní traktor...

DEMO TOUR 2015 SE SKLÍZECÍ MLÁTIČKOU I LISEM

V roce 2015 jsme pro zákazníky nejen v našem regionu rozjeli dvě DEMO Tour a to s lisem na hranaté balíky s označením L1534, který byl firmou John Deere představen právě pro rok 2015 a dále pak se sklízecí mlátičkou John Deere T660 ve svahové verzi HillMaster. Model L1534 odstartoval svou tour v agregaci s traktorem John Deere 7230R s převodovkou e23 na středisku Velké Bílovice v regionu Morava,  poté se souprava přesunula na Vysočinu a hodně se lisovalo i v Západních Čechách. V průběhu celého léta slisoval L1534 přes 9600 balíků. U několika zákazníků jsme předvedli i skvěle vybavenou sklízecí mlátičku T660 se svahovým vyrovnáním HillMaster, kterou provozovalo naše středisko Helvíkovice.
Demo Tour 2015 s lisem na hranaté balíky John Deere L1534
probíhalo celé léto a celkem se s ním slisovalo přes9 600 balíků.
DEMO sklízecí mlátička sklízela úrodu převážně u zákazníků
střediska Helvíkovice a Šumperk.

TECHNOLOGIE STRIP TILL A TERRALAND S PŘIHNOJENÍM

Na našem středisku Habry předvádíme technologii řádkového zpracování půdy Strip till již několik let. Základem této technologie je řádkový kypřič Kuhn Striger, který zpracovává pouze řádky v místě budoucího výsevu řádkové plodiny (např. kukuřice). V roce 2015 jsme pokračovali s testováním této metody například po sklizeném žitu GPS a metodu pásového zpracování a setí jsme nově aplikovali i na pozemku trvalých travních porostů. Tato technologie je (nejen) v ČR velice unikátní a my jsme jedni z mála, kdo ji dokáže uvést do praxe. Druhým rokem předvádíme také dlátový pluh Terraland TN 3000 s přihnojením z čelního zásobníku, se kterým jsme v sezóně 2015 založili cca 150 hektarů kukuřičných porostů s ověřením zvýšení výnosů o 15-20%.

Soupravy nasazené při zakládání porostu kukuřice na TTP
metodou Strip till.
Díky zpracování Terralandem s přihnojením se výnos silážní
kukuřice zvýšil o 15-20%.

PLEČKY, POLNÍ BRÁNY I PODMÍTAČE

Nově jsme předváděli i meziřádkový kypřič ze stáje Bednar FMT s produktovým označením Row-Master RN 6000, který jsme nasadili v porostech kukuřice. Tato pracovní operace, známá pod pojmem plečkování, přináší výrazné zlepšení vegetačních podmínek širokořádkových plodin především v rámci vzdušného a vodního režimu v půdě. Tuzemský výrobce představil pro rok 2015 i nové polní brány s označením STRIEGEL-PRO PE, které jsou určené především pro úpravu rostlinných zbytků po sklizni a ke srovnání a nakypření vrchní vrstvy půdy v jarním období. Právě při této pracovní operaci jsme v našem regionu Východ předváděli dvanáctimetrový STRIEGEL. V naší DEMO stáji jsme měli i další stroje na zprracování půdy od výrobce Bednar, například diskový podmítač Atlas či předseťový kompaktor Swifter.

Meziřádkový kypřič naruší půdní škraloup, což pozitivně působí
na vodní i vzdušný režim v půdě.
Jedním přejezdem dojde k urovnání a provzdušnění půdy,
podmáčené oblasti lépe prosychají.

ZEMĚDĚLSKÉ I ZAHRADNÍ TRAKTORY

Našim zákazníkům a potenciálním zájemcům jsme předváděli i traktory John Deere jak pro využití v zemědělství, tak pro komunál i zahradu. Vyzkoušet si mohli menší traktory s výkonem okolo 100 koní, které jsme předváděli v živočišné i rostlinné výrobě. Do dopravy i na pole pak větší traktory řady 7R a 8R, novinkou byla například i převodovka PowerShift e23. Naši obchodní zástupci pro zahradní a komunální techniku také předváděli mimo jiné profesionální zahradní traktor X950R, který je ideální především pro obce, města či podniky zajišťující komunální služby.

V naší fotogalerii si můžete některé z DEMO strojů prohlédnout, pokud máte v nadcházející sezóně 2016 zájem vyzkoušet si techniku John Deere, Bednar či Kuhn (a další) přímo ve vašich podmínkách, kontaktujte svého prodejce STROM PRAHA a.s.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ