Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přímá sklizeň GPS v ZOS Kačina

Do podniku ZOS Kačina, a.s., který hospodaří na více než 4 500 hektarech, jsme v srpnu minulého roku dodali řezačku John Deere 7480 ProDrive. Nyní byla nasazená poprvé i při přímé sklizni tritikale metodou GPS, a to s osmiřádkovým kukuřičným adaptérem Kemper 360 Plus. Sklizeň šla opravdu velmi dobře a rychle, podívat se můžete na fotografie i video.

GPS PRO POTŘEBY BIOPLYNOVÉ STANICE

Podnik ZOS Kačina, a.s. je jeden z našich nejvýznamějších zákazníků na Kutnohrosku. Své sídlo má v obci Svatý Mikuláš a nachází se přímo naproti zámku Kačina. Podnik obhospodařuje více než 4 500 hektarů orné půdy a více jak 100 hektarech luk. V rámci rostlinné výroby se zde pěstuje pšenice, ječmen, kukuřice, řepka, brambory, cukrové řepa i zelenina. Živočišnou výrobu zahrnuje chov dojnic, býků ve výkrmu a prasat. Podnik také provozuje od roku 2011 bioplynovou stanici o výkonu 1,6 MW. Právě pro potřeby bioplynové stanice se mimo kukuřičné siláže vyrábí i siláž z celých drcených zelených rostlin tritikale - tedy sklizeň metodou GPS. Letos poprvé se v podniku zkoušela přímá sklizeň s kukuřičným adaptérem Kemper a výsledky byly opravdu velice dobré, k velké spokojenosti vedení podniku. 

Řezačka John Deere 7480 je v podniku od srpna minulého
roku.
Sklizeň probíhala s adaptérem Kemper, která je určený především
pro sklizeň silážní kukuřice.

MODEL 7480

Model 7480 patří do řady samojízdných řezaček 7080, která se začala vyrábět v roce 2013. Stroj pohání motor o výkonu 560 koní a je vybaven plynulou převodovku ProDrive pro automatické řazení v rámci dvou rozsahů. Srdcem řezačky je řezací ústrojí o průměru 710 mm, buben má rozměr 660 mm, chrání jej lapač kamenů a detektor kovů. Buben je osazen 56 noži a z kabiny je lze automaticky brousit i nastavit protiostří. Řezačka má rovněž převodovku IVLOC pro plynulé nastavení délky řezanky. Mezi další výbavu tohoto modelu patří například automatické mazání a mazání zrnového procesoru, halogenová světla či prodloužení výfukového komína o 75 cm. Kukuřičný adaptér Kemper 360 Plus má záběr 6 metrů, tedy na 8 řádků kukuřice. 

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ