Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Radovesnický kloubový traktor 9420R v orbě

V září tohoto roku jsme do podniku AGRO Radovesnice II spol. s.r.o předali nový kloubový traktor John Deere 9420R. Nyní je již plně zapojen do podzimní orby po zrnové kukuřici, při které jsme jej zastihli minulý týden nedaleko obce Radovesnice, kde má podnik sídlo. Tento pro ČR unikátní stroj si můžete prohlédnout v naší fotogalerii i na videu.

AGREGACE PŘEDEVŠÍM S PLUHEM

Traktor jsme slavnostně předali do rukou jednatele podniku AGRO Radovesnice II spol. s.r.o panu Ing. Bohumilovi Vokálovi již v září, ihned poté, co jsme jej vystavili na Vinobraní na Kačině. Model 9420R doplnil strojový park John Deerů, který zahrnuje tři modely traktorů 6220, 8300 a 8430, v podniku mají zelenožluté i sklízecí mlátičky a to 9640 WTS z roku 2002 a čtyři roky starý S690i. Podnik obhospodařuje okolo 1 200 hektarů půdy, na velké části výměry se pěstuje kukuřice na zrno. Nový kloubový traktor bude pracovat především v agregaci se sedmiradličným pluhem a letos má za úkol zorat téměř 1 000 hektarů právě po kukuřici. Aby se vše stihlo, je souprava v provozu momentálně téměř non-stop a obsluhu zajišťují střídavě tři traktoristé. V době naší návštěvy jsme soupravu zachytili při orbě čerstvě sklizeného pole na kraji obce Radovesnice a za volantem byl v té době pan Josef Pohořský, který je spokojený s traktorem i jeho spotřebou. Traktor by zvládl samozřejmě větší pluh, ale díky těžším půdním podmínkám je lepší mít rezervu.

Orba pole po čerstvě sklizené kukuřici na zrno. Traktor má převodovku PowerShift, která je na polní práce ideální.

VÝBAVA AMERICKÉHO SILÁKA

Model 9420R se, stejně jako všechny traktory z řady 9R a 9RT, vyrábí v USA. Má jmenovitý výkon 420 koní, šestiválcový motor o objemu 13,5 litrů a čtyři ventily na válec. Dále je vybaven dvěma turbodmychadly se standardní a s variabilní geometrií lopatek. Aktuální emisní normy jsou splněny díky systému vnější recirkulace spalin EGR, filtru pevných částic DPF a filtru SCR. Převodovka je inovovaný PowerShift s označením e18, který přináší možnost řazení 18 stupňů vpřed a 6 vzad manuálně či automaticky. Traktor má masivní třídílný ocelový rám se zesíleným uchycením přední i zadní nápravy a pneumatiky Michelin AxioBib s rozměrem 800/70R38. Kabina je zcela nová CommandView III Premium, ovládání funkcí probíhá přes barevný dotykový displej 10" CommandCenter. Samozřejmostí je automatická klimatizace, kompletní pracovní osvětlení LED a majáky. Radovesnický 9420R je navíc vybaven přijímačem StarFire 3000 a aktivací AutoTrac.

DĚKUJEME ZA DŮVĚRU....

...a přejem spoustu úspěšně odvedené práce s novým kloubovým traktorem.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ