Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Řezačka John Deere 7480 v AGRO Kunčina a.s.

Naše středisko Helvíkovice dodalo na jaře tohoto roku řezačku John Deere 7480 ProDrive do podniku AGRO Kunčina a.s., který hospodaří v okolí Moravské Třebové na více jak 3 000 hektarech. Společnost má ve svém strojovém parku od John Deera téměř vše - traktory, sklízecí mlátičky, postřikovač i secí stroj. Když ale došlo na výběr řezačky, vedení zvažovalo i další značky a tak musel John Deere obstát v konkurenci všech výrobců řezaček na českém trhu.

Do Kunčiny jsme se vydali s obchodním zástupcem střediska Helvíkovice Janem Hegerem v době sklizně kukuřice na siláž, která je zaseta tento rok na 600 hektarech a v době naší návštěvy zbývalo sklidit okolo 220 hektarů. Podnik musí ,,nakrmit" dvě bioplynové stanice a cca 250 kusů dojnic, pěstuje tedy ještě další plodiny vhodné k silážování. 

O řezačce jsme hovořili s vedoucím mechanizace Ing. Jiřím Coufalem. Dle jeho slov dosahuje řezačka špičkových výkonů. Při 24 hodinové směně dokáže zvládnout až 50 hektarů a vyprodukovat tak až 2 500 tun materiálu. Výnos kukuřice totiž tento rok dosahuje na kunčinských polích okolo 50 t/ha. V podniku si chválí i spotřebu, která se pohybuje v závislosti na podmínkách a nastavení stroje v rozmezí 27-37 l/ha. 

Kunčinská řezačka John Deere 7480 má motor o výkonu 560 koní a plynulou převodovku ProDrive o maximální rychlosti 30 km/h. Na sklizeň silážní kukuřice se zde používá adaptér 360 Plus, tedy záběr na 8 řádků. Jako odvozy slouží traktorové soupravy, ve kterých lze nejčastěji vidět traktory John Deere. Za zmínku stojí například souprava traktoru John Deere 6520 s návěsem Wagon WG 18000 s kombinovanými nástavkami, které dokáží podstatně zvýšit objem korby při odvozu objemných materiálů.

Tímto děkujeme společnosti AGRO Kunčina a.s. za projevenou důvěru při nákupu techniky a přejeme další úspěšně sklizené hektrary.

Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ