Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozmetadla průmyslových hnojiv Kuhn Axis

Na konci léta, před zakládáním nových porostů, přichází čas pro nasazení rozmetadel na průmyslová hnojiva. Jejich použití v tuto dobu spočívá v aplikaci hnojiv v rámci zásobního hnojení, před setím ozimů i při podzimní přihnojení již vzešlých porostů. Našim zákazníkům nabízíme nesená rozmetadla od francouzského výrobce Kuhn, ve fotogalerii si můžete prohlédnout modely 40.1 v provozu v našem regionu Východ.

SPOUSTU MODELŮ A MOŽNOSTÍ

Rozmetadla KUHN AXIS nabízí snadné nastavení, rovnoměrné rozmetání všech typů minerálních hnojiv a dlouhou životnost. Díky přesné aplikaci lze minimalizovat náklady a optimalizovat výnos. Řada Axis nabízí několik modelů a několik možností výbavy -  více info ZDE. Tento rok jsme dvěma našim zákazníkům předali modely 40.1, které rozmetají minerální hnojiva v záběru od 18 do 42 metrů, kapacita zásobníku je 1200 - 3000 litrů a nastavení množství dávky u obou strojů zajišťuje systém EMC.

AXIS V AGRO POSÁZAVÍ

Podnik AGRO Posázaví, a.s. se zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou a obhospodařuje okolo 1 800 hektarů, z nichž je 1 500 hektarů orné půdy. Na konci března tohoto roku jsme dodali rozmetadlo Axis 40.1 H-EMC, který jsme v květnu zachytili při aplikaci v agregaci s traktorem John Deere 6530. Model s označením H-EMC má hydraulický pohon disků, který je nezávislý na otáčkách motoru - motor traktoru tedy může mít nízké otáčky, což vede k úspoře paliva. Hraniční rozmetání u tohoto modelu je možné na levou i pravou stranu. Přesnou distribuci hnojiva zajišťuje systém EMC. který neustále měří tlak oleje na každém disku zvlášť a dle naměřených hodnot neustále upravuje otevření šoupátek. Ovládání probíhá prostřednictvím ISOBUS.

 
 Model 40.1 H-EMC byl předán již v březnu tohoto roku.  V AGRO Posázaví, a.s. je Axis v agregaci s JOhn Deerem 6530.

AXIS V ZD VYSOČINA ZBÝŠOV

Do podniku ZD "Vysočina" Zbýšov, který hospodaří v okrese Kutná Hora na zhruba 1 300 hektarech orné půdy, dodalo naše středisko Habry model Axis 40.1 H-EMC-W na začátku tohoto roku. Tento model patří k jednomu z nejlépe vybavených rozmetadel od francouzského výrobce Kuhn. Ve Zbýšově si nemohou vynachválit především bezchybnou komunikaci stroje s navigací John Deere prostřednictvím ISOBUS, automatické vypínání/zapínání sekci na souvratích a také technologii EMC - nezávislé dávkování hnojiva pro každý disk zvlášť. Provoz jim také zjednodušil pohon disků prostřednictvím hydromotorů, který byl u původního rozmetadla řešen kardanem. Rozmetadlo má maximální kapacitu zásobníku 3 000 litrů a záběr lze nastavit od 18 do 43 metrů. V době naší návštěvy na jaře 2015 se aplikovalo v záběru 30 metrů kombinované hnojivo NPK v dávce 0,3 t/ha.

 Pohon disků je zajištěn hydromotory.  V době focení se aplikovalo NPK v záběru 30 metrů.

Ing. Iva Havlová, marketingový koordinátor - region Východ